Tavo LRT

2017.10.17 14:51

E. Kubiliaus idėja Lietuvai: į priekį galime ne šliaužti, o šuoliuoti

„Man atrodo, kad Lietuva yra viską turinti ir labai išsivysčiusi šalis, kuri į priekį galėtų šuoliuoti, o ne šliaužti sraigės greičiu, kaip yra dabar. Reikia mažiau pliurpti, daugiau daryti ir nebijoti“, – tokią idėją Lietuvai siūlo LRT RADIJO laidų vedėjas Edvardas Kubilius. 

„Aš, kaip jaunas Lietuvos gyventojas, pasigendu spartesnio šalies proveržio bendrąja prasme. Mano nuomone, pagrindinis veiksnys, stabdantis visokeriopą Lietuvos proveržį, yra žmonių baimė veikti ir už savo veiksmus prisiimti atsakomybę“, – pažymi E. Kubilius.

Žurnalistas įsitikinęs, kad Lietuvos žmonės turi idėjų, žino, ką jie patys galėtų padaryti, jog gyvenimas gerėtų, šalis sparčiau vystytųsi, tačiau nepasitiki savimi, bijo kitų reakcijos, apkalbų.

„Bijo būti pasmerkti, jeigu nepasiseks, todėl turime tokią situaciją, kai dalis mūsų talentų išvažiuoja ir nebegrįžta, kai aukštas pareigas valstybiniame sektoriuje eina ne tie, kurie yra geriausi, ir kai rinkimus laimi ne tie, kurie juos galėtų laimėti ir kurie išties šalį pastumtų į priekį“, – mintimis dalijasi LRT RADIJO balsas.

E. Kubilius pastebi tendenciją, kad Lietuvos žmonės yra linkę pernelyg dažnai vadovautis stereotipais. „Lietuviai mėgsta greitai nuteisti kitą, įsivaizduoti, kad jie viską žino geriausiai, nurodinėti kitiems ir viską komentuoti. Kitaip tariant – dalis mūsų žmonių yra linkę daug pliurpti ir mažai (arba nieko) nedaryti, nes tiesiog bijo prisiimti atsakomybę.

Visa tai matydamas pirmiausia norėčiau ir linkėčiau, kad Lietuvos žmonės pakeistų savo požiūrį – prieš ką nors sakydami ar darydami, pirmiausia pasižiūrėtų į save ir užduotų tokius klausimus: ką jie padarė, kad patys ir aplinkiniai geriau gyventų? Ar jie, prieš nuteisdami mokesčių nemokantį kaimyną, patys juos sumoka? Ar jie, atiduodami savo balsą rinkimuose, žino, kodėl ir už ką balsuoja?“ – svarsto radijo laidų vedėjas.

Žurnalisto žodžiais, kai kiekvienas kritiškai įvertinsime savo indėlį į šalies proveržį ir suprasime, kad šalis yra ne mano, o mūsų visų nuosavybė, kai mažiau pliurpsime, o drąsiai darysime tai, ką esame sugalvoję, ir kai dirbtinai neblokuosime to, kuris jau žingsneliu prieky mūsų, štai tuomet Lietuva įžengs į spartaus proveržio etapą.