Naujienų srautas

Tavo LRT2017.10.17 15:31

G. Griniūtės idėja Lietuvai padės mąstyti nestandartiškai

Daugelis meno šakų padeda pakilti virš kasdienybės ir labiau įprasminti savo būtį, todėl pažinti kultūrą ir kuo daugiau būti jos apsuptyje pasitarnautų kiekvienam. Tokią idėją Lietuvai siūlo LRT radijo bei televizijos laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

„Sakyčiau, kad verta kuo labiau, visu veidu atsigręžti į kultūrą ir meną. Man atrodo, kad apskritai žmonių gyvenimas tampa spalvingesnis, įdomesnis ir prasmingesnis, kai patys patiria ir pažįsta muziką, dailę, kiną, domisi menu“, – teigia pašnekovė.

Pianistės diplomą turinti LRT radijo bei televizijos laidų vedėja pasakoja, kad ši mintis jai kilo pirmiausiai pagalvojus apie muzikos pamokas vidurinėse mokyklose.

„Prisiminiau, kad ten su muzikos pamokomis yra nekokia situacija, ir pagalvojau, kad būtų puiku, jei žmonės muziką pažinti galėtų šiek tiek iš kitos pusės. Užuot sėdėję pamokoje ir perrašinėję kokių nors kompozitorių biografijas, mokiniai galėtų nuvažiuoti į koncertą. Receptas mokykloms galėtų būti – pažinti muziką iš tikrosios, praktinės pusės“, – siūlo G. Griniūtė.

Tokią pačią pažintį ji rekomenduoja ir su kitomis meno šakomis. Pašnekovės teigimu, vertingiau vieną kartą nueiti į parodą ir pamatyti paveikslą, nei tik apie jį žinoti. Meno pasaulio reiškinius žmogus turėtų patirti pats. 

„Man atrodo, kad žmogaus gyvenimas tada įgauna daug daugiau spalvų, nes menas (beje, kartais ir labai provokuojantis) padeda mąstyti nestandartiškai, padeda pakilti virš kasdienių reikalų ir įprasminti savo būtį“, – kalba G. Griniūtė.

Jos teigimu, verta apsidairyti ir pastebėti, kad yra siūloma labai daug nemokamų renginių, todėl, jei žmogus nori, gali rasti ne tik mokamos kultūros.

„Be to, neretai savo pinigus mėgstame išleisti niekniekiams ir to net nepaskaičiuojame. Labai džiaugiuosi, kad vyksta tokie reiškiniai, apjungiantys bendruomenes ir priartinantys prie menų, kaip „Kultūros naktis“, „Muziejų naktis“, kur išskėstomis rankomis kultūra laukia lankytojų. Taip pat ir LRT KULTŪROS kanalas – vienas iš tų raktų, kur žmogus galėtų pasižiūrėti tiek kokybiškų filmų, tiek sužinoti apie iškilias asmenybes“, – tvirtina LRT radijo bei televizijos laidų vedėja. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą