Naujienų srautas

Tavo LRT2017.10.17 14:53

Laidos „Dėmesio centre“ vedėjos idėja Lietuvai padėtų geriau gyventi

LRT laidos „Dėmesio centre“ vedėja Milda Vilikanskytė įsitikinusi, kad, kuo anksčiau žmogus susipažins ir supras, kaip veikia valstybė, tuo lengviau ir geriau jam bus toje valstybėje gyventi.

Jos siūloma idėja Lietuvai – piliečių ekonominio, politinio ir pilietinio raštingumo gerinimas.   

„Tikiu, kad, jei dar mokykloje vaikai gilintųsi į šalies ekonomikos subtilybes: pradedant biudžeto sudarymu ir paskirstymu, baigiant mokesčių skaičiavimu ar elementariu supratimu, kas yra GPM, PSD, PVM ir kita, ir jų svarba, užaugtų sąžininga, ne tik savo, bet ir visuomenės labui kurianti bei dirbanti karta“, – svarsto M. Vilikanskytė.

Žurnalistė mano, kad taip galėtume priartėti prie Skandinavijos šalių, kuriose mokesčių vengimas ir slėpimas yra visuotinai smerkiamas ir gėdingas.

„Taip pat noriu tikėti, kad, jei dar mokyklos suole vaikai suprastų, kaip veikia šalies politinė sistema, kuo skiriasi partijų ideologijos ir, svarbiausia, ką iš tikrųjų politikai gali įgyvendinti, o kas tebūna tušti pažadai – tuomet gal sulauktume laikų, kai nebegirdėtume, kad „vėl ne tuos išrinkom“, nes aiškiai žinotume, ką renkame ir už ką, dėl ko balsuojame“, – tikina M. Vilikanskytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi