Tavo LRT

2017.10.17 14:57

Idėją Lietuvai siūlanti Z. Kelmickaitė: kodėl pamiršome sveikintis?

DELFI.lt2017.10.17 14:57

DELFI vykdo iniciatyvą, kurios metu žinomi šalies žmonės siūlo savo idėjas šaliai. Televizijos laidų vedėja bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Zita Kelmickaitė siūlo nepamiršti savo tautiškumo. „Iš pradžių turime mylėti ir gerbti save patys tam, kad mus mylėtų kiti“, – sako žinoma moteris.

Z. Kelmickaitė pastebėjo, kad begirdami užsienio šalis lietuviai vis pamini tai, kad Vakarų šalyse žmonės visada šypsosi ir sveikinasi, o Lietuvoje visi surūgę ir nuolatos nepatenkinti, neskuba pasisveikinti net ir su kaimynu.

„Lietuvoje visada buvo sena tradicija sveikintis, o dabar visi stebisi, kad tai daroma tik užsienyje. Čia visi sveikindavosi ir nusišypsodavo, bet tai daryti liovėsi patys žmonės. Svarbu meilė mums patiems, savai kalbai, o nuo to daug kas prasideda.

Suprantu, kad reikia važiuoti į pasaulį, mokytis kitų kalbų, bet nereikėtų pamiršti ir savo krašto bei kalbos“, – pasakojo televizijos veidas.

Ji siūlo tėvams daugiau kalbėtis su vaikais ir besimokantiems užsienio kalbų mažiesiems neleisti pamiršti ir tobulinti gimtosios kalbos ypatybių. „Ir kaimuose žmonės savo kalboje turi tiek gražių kalbos perlų, jų kalba tokia turtinga, bet kodėl tai pamiršta jaunimas?“, – klausė pašnekovė.

Norinti, kad Lietuva taptų geresne vieta gyventi moteris svarsto, jog ir būdami atviresni kitoms kultūroms ir tautoms sužinosime daug daugiau ir taip gausime daugiau naudingų sau idėjų bei geriausias iš jų pritaikyti savo šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt