Tavo LRT

2017.09.27 12:30

Išrinkta nauja LRT administracinė komisija

LRT.lt 2017.09.27 12:30

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje išrinkta nauja Administracinė komisija, kurioje – du nauji nariai: finansininkai Asta Klimavičienė ir Nerijus Ramanauskas. Kiti trys nariai – Tadas Šarapovas, Ieva Augustinavičienė ir Rimas Kanevičius – perrinkti antrai 4 metų kadencijai.

Administracinę komisiją kas 4 metai slaptu balsavimu renka 12 LRT tarybos narių. Ją sudaro finansų ir vadybos specialistai, patariantys LRT tarybai ir generaliniam direktoriui ekonominiais ir finansų klausimais. Plačiau apie Administracinės komisijos funkcijas ir atsakomybę: /apie-lrt/LRT/istatymas

LRT Tarybai posėdyje pristatyti naujausi duomenys apie LRT auditorijos pokyčius. Pasidžiaugta, kad ypač išaugo naujienų laidų žiūrovų skaičius: per pirmąsias keturias naujojo sezono savaites kai kurių LRT TELEVIZIJOS žinių žiūrimumas, lyginant su praeitų metų atitinkamu laikotarpiu auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenimis, yra didesnis kone dvigubai.

Pagrindinę dienos naujienų laidą – „Panoramą“ – per šį laikotarpį žiūrėjo 61 proc. žiūrovų daugiau, 17.30 val. transliuojamas žinias – net 90 proc. daugiau. 

Galima spėlioti, kad jau nuo metų pradžios gerėjantiems žiūrimumo rodikliams įtaką darė LRT perėjimas į raiškiosios televizijos (HD) formatą, kurį palaipsniui matyti gali vis daugiau žiūrovų, taip pat – pavėluoto žiūrėjimo galimybė, kurią jau galima fiksuoti matuojant TV žiūrimumą.

Neabejojama, kad žinių transliacijų patrauklumui įtakos turi ir naujosios, moderniausios Baltijos šalyse LRT TV naujienų studijos techninės galimybės.

Lyginant su 2017-ųjų pradžia, kai buvo fiksuojamas vidutinis 9,4 proc. žiūrimumas, LRT TELEVIZIJĄ rugsėjo mėnesį (duomenys iki  09.18) jau žiūrėjo 11,3 proc. visų TV žiūrovų.