Tavo LRT

2017.09.26 12:11

„Laisvės kaina. Partizanai“ aktorė: tai – pirmas filmavimas, po kurio neužmigdavau

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.09.26 12:11

Jau sekmadienį LRT eteryje pasirodysiantis istorinis serialas „Laisvės kaina. Partizanai“ šį kartą nepabūgo kalbėti itin jautriomis temomis: okupacijos ir rezistencijos laikotarpį su skaudžiais istoriniais įvykiais, tarp kurių – žydų holokaustas.

Vienas žydų tautybės moterų vaidmenų teko aktorei Larisai Kalpokaitei. 

„Vaidinu žydų tautybės moterį, kuri yra iš gana aukšto socialinio sluoksnio. Ji – Antano Smetonos patarėjo žmona. Moteris, kuri turėjo aprūpintą, gražų gyvenimą ir vieną dieną jis sugriuvo. Liūdnos jos gyvenimo peripetijos ir šviesi scena yra tik viena“, – dalinasi aktorė.

Jos teigimu, šios sunkios scenos aktorę kas kartą stipriai paveikdavo. 

„Visą dieną dirbi niūrioje geto atmosferoje, išeini pavakare ir pamatai šviečiančią saulę ir kad pasaulis gražus, o čia vyko baisus, slogus, žiaurus gyvenimas, prie kurio teko piršto krašteliu prisiliesti. Tai buvo pirmas filmavimas, po kurio ilgai negalėdavau užmigti. Tu žinai visą tai, tačiau artimai su tuo susidurti neteko“, – kalba L. Kalpokaitė. 

Aktorė Indrė Patkauskaitė pasakoja, kad per jos personažą, žydų tautybės moterį, siekiama atskleisti visą tragišką šios tautos likimą II pasaulinio karo metu. 

„Šiuo periodu teko pasidomėti plačiau, tai atnešė naujų žinių ir į mano istorinį bagažą“, – sako ji. 

Kad serialo filmavimas skyrėsi nuo daugelio, patvirtino ir filmo prodiuseris Povilas Skaisgiris. „Filmavimo aištelėje vyravo rimtis, buvo didelis susikaupimas“, – tikina P. Skaisgiris. 

Plačiau – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.