Tavo LRT

2017.09.25 17:55

L. Bytautaitė atskleidė, kiek kilometrų kasdien įveikia pėsčiomis

Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.09.25 17:55

Pradėti dieną žvaliai galima ne tik nuo kavos puodelio. Bent jau taip mano televizijos prodiuserė ir žurnalistė Lolita Bytautaitė, kurios pomėgis – greitasis ėjimas. Dirbdama televizijoje L. Bytautaitė turi peržiūrėti ne vieną laidą, suktis susitikimuose ar derinti projektus, tad atsipūsti – būtina. Todėl moteris keliasi anksti ir sparčiu žingsniu apsuka ne vieną ratą. Iš darbo taip pat grįžta pėsčiomis. Kaip sako pati, kelio viduryje visi darbai pasimiršta.

„Kadangi bėgti nelabai galiu, nes turiu stuburo problemų, o šiaip esu vaikščiojantis žmogus, nes kiekvieną rytą ir nueinu į darbą 3 kilometrus, ir pareinu, tai, kai galva būna prikimšta laidų, darbų, žinokite, kelio viduryje viskas užsimiršta, vėjas prapučia. Grįžusi namo suprantu, kad gal net ir nebuvau darbe“, – sako LRT TELEVIZIJOS prodiuserė.

Atsikėlusi anksti L. Bytautaitė skuba į Bernardinų sodą. Čia ji apsuka tris ratus ir pėsčiomis parkulniuoja namo. Taip pat nepamiršta ir mankštos.

„Ateinu nuo namų iki parko ir tada tris ratus apeinu greituoju ėjimu, kartais padarau mankštą, pavyzdžiui, tokią, kad rankos labiau judėtų ir, kaip moterys vis pergyvena, kad nebūtų čia nukarusi oda. Tai kartais aš paplasnoju, tai yra toks kalanetikos pratimas, reikia daryti 40 kartų taip, kai rankos ištiestos, ir  40 – kai rankos šonu“, – pasakoja prodiuserė.

L. Bytautaitė šypsodamasi sako, kad kai kuriuos čia besimankštinančius žmones mato ne pirmus metus. Greitasis ėjimas televizijos prodiuserei yra ne tik sportas, bet ir meditacija.

„Tas rytinis pomėgis turi labai gerų emocijų, labai daug visokių kvapų, garsų. Jei eini vasaros rytą, čiulba paukščiai, plaukioja antys, čiurlena Vilnelė, gėlės ir jų žiedai skleidžia visokius kvapus. Žodžiu, kiekvienas metų laikas turi savo ženklus ir jie suteikia rytinės ramybės“, – teigia L. Bytautaitė.

Iš viso L. Bytautaitė pėsčiomis įveikia septynis kilometrus – ir taip kasdien. Jei nors vieną dieną praleidžia, tvirtina, kad tai vėliau pasijaučia.

„Išsivysto tokia lengva priklausomybė. Atsikeli ryte ir yra motyvacija eiti, nes po to gerai pasijaučiu. Tai mano rytinis ritualas. Kai ateina žiema, tai man tikrai būna širdyje liūdesys ne tik, kad žiema, bet kad negaliu ateiti į parką. Sakau, čia yra mano rytinė meditacija“, – pasakoja L. Bytautaitė.

Svarbiausia, anot L. Bytautaitės, pamatuoti savo jėgas – antraip pomėgį lengva paversti kančia. 

„Vieną rytą padariau daugiau – reikia nepervertinti savęs, retkarčiais pasižiūrėti į pasą, žiūrėti pagal savo galimybes, nes po to sąnariai ir nugara duoda savo ženklą. Reikia daryti tai, kas tau suteikia malonumą“, – neabejoja L. Bytautaitė.

Daugiau apie rytinį L. Bytautaitės pomėgį – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt