Tavo LRT

2017.09.22 19:00

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai” pradeda 10-ąjį sezoną

LRT.lt 2017.09.22 19:00

Sekmadienį, rugsėjo 24 dieną 10.30 val. LRT TELEVIZIJA pradeda jubiliejinį vaikų intelektinio žaidimo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sezoną. Dešimtmetį skaičiuojantis nacionalinis projektas šiemet bus kaip niekad pilietiškas ir drauge su visa Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį. 

„Neįtikėtinai keista, kad šiam žaidimui tik dešimt kartų mažiau metų, nei atkurtai Lietuvai. Tad švęsime kartu. Švęsime azartiškai ir pilietiškai, visi kartu, su visomis žaidėjų kartomis, kurių pirmieji jau seniai baigė universitetus, su visais seniai suaugusiais žiūrovais, kurie vėl turės uniklalią progą sekmadienio rytais pasitikrinti, į kurią klasę jiems būtų saugu sugrįžti. Labiausiai džiaugiamės šiame projekte tuo, kad jame nesikeičia vienas dalykas – kiekvienais metais tokie patys, šviesūs, sumanūs ir smagūs mokinių veidai“, – kalba „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prodiuseris Laurynas Šeškus. 

Per visus žinių viktorinos gyvavimo metus šauniausiems mūsų šalies vaikams jau išdalinti 74 garbingi „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ titulai.

Gabiausi šalies mokiniai laidose gvildens sveikos gyvensenos, finansinio raštingumo, nacionalinio saugumo ir kitas aktualias temas. Ne visada būtinos tik žinios, į daugybę klausimų atsakymus padės rasti loginis mąstymas. 

Žiūrovai studijoje aiškinsis, kaip saugiai elgtis keliuose, o stebintys laidą prie televizijos ekranų drauge su dalyviais varžysis laidos programėlėje. 

Taip pat patys vaikai pristatys juos atlydėjusius mokytojus, papasakos, kodėl jais taip didžiuojasi. 

Žaidime rungiasi patys sumaniausieji 5–12 klasių mokiniai. Jiems klausimus užduos nusipelnę Lietuvos pedagogai bei žinomiausi šalies mokslininkai, išradėjai, teatro ir kino kūrėjai, politikai, gydytojai, sportininkai bei scenos vilkai. 

Kiekvieno žaidimo metu bus išrenkamas žaidimo nugalėtojas, kuris kartu su antrosios vietos nugalėtoju pateks į finalą. Po trijų žaidimų vyks tos amžiaus grupės finalas, kurio metu išrenkamas amžiaus grupės nugalėtojas. 

Nacionalinį projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, o laimėtojai pagerbiami Lietuvos Respublikos prezidentūroje.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – kiekvieną sekmadienį 10val. 30min. per LRT televiziją. Laidą veda Robertas Petrauskas.