Tavo LRT

2017.09.23 17:15

Klausiate – atsakome. Kodėl Molėtų krašte kartais nerodo LRT TELEVIZIJA ir LRT KULTŪRA?

„Praeitą savaitgalį tikrai buvo sutrikęs Molėtų siųstuvo darbas, dėl to buvo ir televizijos sutrikimų. Šis sutrikimas – grynai technologinio pobūdžio, mes kreipėmės į gamintoją, kad jis išsiaiškintų, kokia problema“, – sako „Telecentro“ atstovas Valdas Kaminskas.

Paskambinęs į LRT RADIJĄ klausytojas Balys iš Molėtų klausia, kodėl savaitgalį Molėtuose nerodoma LRT TELEVIZIJA.

„Praeitą šeštadienį televizoriaus ekranas užtemo popiet ir taip buvo iki pirmadienio ryto. Tai kartojasi nebe pirmą savaitgalį. Kas tai yra? Mes spėjame, kad tai galbūt gedimas, kurio nedarbo dieną niekas nepašalina?“ – teiraujasi vyriškis.

Panašų klausimą uždavė kita LRT RADIJO klausytoja.

„Labai noriu paklausti, kodėl Labanoro regioniniame parke televizorius visus lietuviškus kanalus rodo, išskyrus LRT. Kartais, tiesa, ir LRT atsiranda, bet dažniausiai nerodo. Kokia yra priežastis?“ – klausia moteris.

„Telecentro“ atstovas V. Kaminskas sako, kad šie du vartotojų nusiskundimai yra skirtingo pobūdžio, dėl to juos reikėtų skirtingai komentuoti.

„Pirmiausia skambino gyventojas iš Molėtų. Iš tikrųjų tai nėra dažnai, tačiau praėjusį savaitgalį tikrai buvo sutrikęs Molėtų siųstuvo darbas, dėl to ir buvo televizijos sutrikimai. Šis sutrikimas – grynai technologinio pobūdžio, mes kreipėmės į gamintoją, kad jis išsiaiškintų, kokia problema“, – teigia V. Kaminskas.

Anot „Telecentro“ atstovo, aiškinamasi, kodėl valdymo centras negavo pranešimo apie siųstuvo sutrikimą.

„Dėl gyventojos iš Labanoro klausimo, reikėtų pasakyti, kad tai greičiausiai yra priėmimo problema. Reikėtų pasižiūrėti, ar antena tikrai žiūri Molėtų kryptimi, ar jos aukštis yra pakankamas“, – atsako V. Kaminskas.

Specialisto teigimu, šį sutrikimą gali lemti daugybė priežasčių. Trikdį gali sukelti net ir pernelyg išaugę medžiai.

„[Klausytoja] retkarčiais LRT TELEVIZIJĄ mato, vadinasi, signalų siuntimas nesutrikęs, tačiau sutrikęs priėmimas. Gali būti įvairios klimatinės priežastys. Kitaip tariant, reikėtų aiškintis vietoje, taip pat galima skambinti telefonu mums į Vilnių“, – teigia V. Kaminskas.

Specialisto teigimu, radijo klausytojų įvardyti sutrikimai yra registruojami. Jei klausytojas iš Molėtų būtų paskambinęs iškart, kai pamatė sutrikimą, specialistai į gedimą būtų sureagavę greičiau.

Numeris, kuriuo reikėtų kreiptis dėl sutrikimų – 8-5 200 15 15.