Tavo LRT

2017.09.21 14:19

D. Zvonkus ir Stano: mes nesam du asilai, kurie nežino, ką daro

LRT.lt 2017.09.21 14:19

Netrukus po to, kai du Lietuvos atlikėjai Deivydas Zvonkus ir Stano viešoje erdvėje pristatė dainą „Rusai vėl puola“, kurioje pašiepia bauginimus dėl Rusijos kylamų grėsmių, jie sulaukė skambučio iš Krašto apsaugos ministerijos ir pasiūlymo susitikti. Plačiau apie tai jau šį vakarą 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidoje „Svarbios detalės“.

„Buvom ministerijoje, sulaukėm kvietimo. Aš net kurpinę buvau susidėjęs su dantų šepetėliu – dėl viso pikto. Bet mes tikrai nesam du asilai, kurie nežino, ką daro. Po tos dainos kilus reakcijoms, mes išties kelias dienas mąstėm, ką padarėm. Paskui nusiraminom – nėra gėda nei dėl vieno dainos žodžio. Tiesa, to kūrinio net neišeina pavadinti daina, tai – parodija“, – sako Stanislovas Savickis-Stano ir Deivydas Zvonkus. 

Daina „Rusai vėl puola“ sukėlė didžiulę reakciją, o abu atlikėjai viešoje erdvėje gavo „naudingų idiotų“ pravardę. Šį vakarą LRT TELEVIZIJOS studijoje pokalbių laidoje „Svarbios detalės“ (ved. Živilė Kropaitė) abu atlikėjai ne tik išsakys savo poziciją – jiems teks atlaikyti ir politikų, apžvalgininkų bei ekspertų kritiką.

Dviejų Lietuvos atlikėjų daina žibalo į ugnį įpylė dar labiau dėl to, jog kūrinys buvo paviešintas beveik „Zapad“ pratybų išvakarėse. „Tai buvo netaiklus šūvis“, – laidoje „Svarbios detalės“ sakė ekspertai. „Kodėl netaiklus? Tai buvo šūvis sau į koją“, – ironizavo atlikėjai.

Dauguma muzikantus smerkė, tačiau buvo ir tokių, kurie tvirtino, jog žmonės nesuprato humoro. Kaip laidos metu sakė „Lietuvos ryto“ žurnalistas, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, reakcija į šį kūrinį buvo gerokai per didelė, o pats kūrinys – tiesiog netalentingas pokštas.

„Man atrodo, kad tai yra labai netalentingai sukurtas pokštas, nes aš gerai pažįstu Deivydą Zvonkų, ir pažįstu jį 20 metų. Taip pat gerai pažįstu Stano ir žinau, kad jie gali padaryti daug šmaikščiau, daug geriau. Aš spėčiau, kad jie tiesiog dvi valandas neturėjo ką veikti, susėdo, parašė tą tekstą per 10 minučių. Jūs tikrai, vaikinai, galit geriau. Ir aš tikrai nemanau, kad Zvokus ir Stano namuose turi pasikabinę V. Putino nuotrauką. Jie gal net didesni Lietuvos patriotai, nei kai kurie kiti”, – sakė R. Zilnys.

Apie Rusijos keliamas grėsmes LRT studijoje diskutavo ir žinomi politikai, analitikai bei ekspertai. Seimo narės Rasos Juknevičienės teigimu, D. Zvonkui ir Stano nepavyko pajuokauti. „Informacinis karas vyksta, jis yra, o Kremlius labai meistriškai kuria ir dainas, ir kino filmus, tam skiria didžiulius pinigus, kuria informacinius kanalus, kuriuose tas žinutes skleidžia“, – sakė R. Juknevičienė.

Rytų Europos studijų centro analitikas Vytautas Keršanskas dainą yra pavadinęs „šūviu į savus“: „Kremliui nereikėjo mokėti, nereikėjo kurti, tą padarė savi atlikėjai. „Naudingi idiotai“ išsireiškimas nėra nukreipiamas į asmenis, tai yra politinis žargonas, apibrėžiantis veiklą arba žmones, kurie savo veiksmais pasitarnauja šiuo atveju Kremliui.“

Ekspertai sako, jog svarbu kalbėti ne tik apie pačią dainą, tačiau apie supriešintą visuomenę, kas taip pat yra naudinga mūsų kaimynams iš Rytų. „Du žmonės padainavo, ir apie tai diskutuoja nuo aukščiausio rango politikų iki žmonių troleibuse. Ar tai yra „vatnikai“, ar ne, ar tai yra patriotai, ar ne“, – sakė specialiųjų ir informacinių operacijų ekspertas Aurimas Navys.

Kaip atpažinti iš Rusijos kylančias grėsmes? Kokią žalą Lietuvai padarė dviejų atlikėjų daina? Ir ar iš jos taip pat juoktųsi Ukrainos žmonės, kur scenarijus „rusai puola“ tapo kruvina realybe?

Apie visa – tai jau šį vakarą 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidoje „Svarbios detalės“ kartu su Živile Kropaite.

Laidos anonsas