Naujienų srautas

Tavo LRT2015.02.14 17:27

Lietuviai mieliau renkasi Lietuvoje neeksploatuotus automobilius

Atliktas tyrimas parodė, jog dauguma lietuvių mano esą geresnės kokybės automobiliai yra tie, kurie dar neriedėjo Lietuvos keliais. Taip teigia 4 iš 5 apklaustųjų Lietuvos vairuotojų.

Atliktas tyrimas parodė, jog dauguma lietuvių mano esą geresnės kokybės automobiliai yra tie, kurie dar neriedėjo Lietuvos keliais. Taip teigia 4 iš 5 apklaustųjų Lietuvos vairuotojų.

„Norėjome patvirtinti arba paneigti tą mitą, kad daugumai lietuvių Lietuvoje neeksploatuoti, t. y. naujai atvežti, automobiliai yra „su kokybės ženklu“. Ir mūsų atliktas tyrimas parodė, kad tai yra tiesa“, – tvirtina tyrimą atlikusios kompanijos Autoplius.lt plėtros vadovas Viktoras Daukšas.

Pasak jo, patikimiausiais laikomi automobiliai, atvežti iš Vokietijos, – net 63 proc. apklaustųjų norėtų automobilio būtent iš šios šalies. V. Daukšo manymu, taip yra todėl, kad vokiečiai labai gerai prižiūri automobilius. Be to, riedėję tvarkingais Vokietijos keliais, jie esą pasižymi geresne variklio, važiuoklės būkle.

„Vokietijos atstumai yra daug didesni, taigi automobilių varikliai dirba daug optimalesniu režimu. [...] Geriau jau didesnės ridos automobilis, važiavęs ilgesnius atstumus, negu mažesnės ridos automobilis, važinėjęs didžiuliame mieste, kur tas važiavimas yra „stop and go“ arba „gazas – stabdis“, – aiškina Autoplius.lt plėtros vadovas Viktoras Daukšas.

Šiek tiek atpigo

Specialisto teigimu, 16–20 metų senumo į Lietuvą įvežti naudoti automobiliai yra trečdaliu brangesni nei eksploatuoti Lietuvoje. Tačiau to priežastis esą labai paprasta – importuojantys į šalį naudotus automobilius atrenka kokybiškesnius, todėl ir jų kaina būna didesnė.

„Tuo metu skaičiuojant vidutines kainas tarp „jaunesnių“ – 6–10 metų automobilių - neeksploatuoti yra pigesni, tačiau galutinė jų kaina šiek tiek išauga, nes gali atsirasti visokių papildomų mokesčių“, – atkreipia dėmesį V. Daukšas.

Anot jo, pavasarį automobilių rinka įprastai būna labai aktyvi, tokia ji yra ir šiemet. Autoplius.lt plėtros vadovas sako, kad sandorių, palyginti su pernai metais, yra beveik tiek pat – vos 1 proc. mažiau. Automobilių kainos, pasak V. Daukšio, pasikeitė nežymiai, bet automobiliai yra šiek tiek atpigę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą