Tavo LRT

2017.09.13 12:39

Per LRT – koncerto „Jeremijo raudos“ transliacija

LRT.lt2017.09.13 12:39

LRT Klasika, bendradarbiaudama su senosios muzikos festivaliu „Bancheto musicale“, rugsėjo 15 d. pristato Euroradijo koncertą „Jeremijo raudos“, kuris vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Lietuvos auditorija koncerto galės klausytis ir stebėti LRT KLASIKOS radijo ir LRT.lt portalo kanalais.

XVII amžiuje, Europą draskant visa naikinančioms maro epidemijoms, Vokietijos religinės muzikos plėtotė pasiekė neįsivaizduojamas išraiškingumo aukštumas. 1663 metais, sielodamasis dėl maro apimto Hamburgo, įžymus to laiko kompozitorius  Matthias Weckmannas sukūrė raudą savo mylimam miestui „Wie liegt die Stadt so wuste“ (O kokia vieniša dabar sostinė).

Be šio kūrinio, klausytojai išgirs iškilių XVII a. Tiuringijoje gimusių kompozitorių, kurie darbavosi Prūsijoje, Šiaurės Vokietijoje ir Baltijos kraštuose, muzikos. Tai – liuteronų kūrėjai Heinrichas Albrechtas iš Karaliaučiaus, Johannas Valentinas Mederis, dirbęs Gdanske, Karaliaučiuje, Rygoje ir Taline. Bylodami Senojo Testamento pranašo Jeremijo raudų žodžiais, ano meto muzikos kūrėjai itin jautriai ir išraiškingai perteikė savo gyvenamojo meto sielvartus.

Koncerto meno vadovė, rumunų kilmės vokiečių klavesinininkė Alina Rotaru, reziduojanti Lietuvoje, subūrė tarptautinę senosios muzikos atlikėjų komandą. Tai – solistai: sopranas Manja Stephan iš Vokietijos, kontratenoras Mikus Abaroninš iš Latvijos, lietuvis bosas Nerijus Masevičius ir britų senosios muzikos žvaigždė, tenoras Charlesas Danielsas. Grieš Dariaus Stabinsko vadovaujamas „Brevis“ konsortas – Italijos, Kanados, Švedijos, Latvijos ir Lietuvos instrumentininkai.

Koncerto „Jeremijo raudos“ transliacija iš Valdovų rūmų – rugsėjo 15 d., penktadienį, 19 val. per LRT KLASIKĄ ir LRT.lt!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt