Naujienų srautas

Tavo LRT2017.09.15 12:28

Turistų augintiniams Graikijoje – auklės, masažai ir grožio paslaugos

Graikijoje vis daugėja viešbučių, skirtų ne tik šeimoms, bet ir gyvūnų mylėtojams. Turistai savo augintinius, prižiūrimus auklės, gali drąsiai palikti specialiai gyvūnams skirtuose žaidimų kambariuose ir  baseinuose, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Graikijos verslo naujienas.

Kilus sveikatos problemoms, gyvūną gali apžiūrėti veterinaras. Nemažai prabangesnių viešbučių jau teikia ir grožio paslaugas – augintiniui galima padaryti masažą, kaukę kailiui, pedikiūrą.

Beje, turizmo sezonas Graikijoje pasiekė piką – šiais metais daugiausia turistų buvo iš JAV, Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos. Labiausiai pinigines per atostogas atvėrė britai ir vokiečiai. Iš turizmo Graikija šiais metais gavo 15 proc. pajamų daugiau nei pernai, 8 proc. padidėjo įplaukos iš ES turistų.

Mokesčių inspekcijai – atsakiklyje „Despacito“

Pirėjo privačių gydytojų sąjunga, priklausanti verslininkų draudimo kasai, atsisakė sumokėti draudimą, kurį yra skolinga, o pasiteisino tuo, kad negali užpildyti mokesčių ataskaitų, nes šiuo metu neturi  spausdintuvo. Tai padaryti rankiniu būdu taip pat neįmanoma, nes įstaiga tam neturi kompetentingų darbuotojų sekretorių ar buhalterių.  

Dar didesnį ažiotažą sukėlė graikų smulkiųjų verslininkų grupelė, inicijavusi ir kitus verslininkus į Mokesčių inspekcijos skambučius atsakyti automatiniu atsakikliu, kuris groja graikišką hito „Despacito“ versiją „neturiu ir nemokėsiu“.

Pati Mokesčių inspekcija į tokius veiksmus sureagavo  juokaudama, kad už šią iniciatyvą verslininkams galėtų būti taikoma nuolaida mokant metinį pajamų mokestį.

Smulkieji verslininkai vis dažniau ryžtasi nusižengti

Graikijos verslininkams baigėsi pereinamasis periodas, kai jie savo parduotuvėse turėjo įdiegti atsiskaitymo kortele sistemą. Nuo šiol verslininkas, neturintis elektroninio atsiskaitymo aparato, bus baudžiamas 1,5 tūkst.  eurų bauda, jei bauda bus sumokėta pirmą savaitę, ji sumažės per pusę.  

Nors  apie 70 proc. Graikijos smulkiųjų verslininkų ir amatininkų sąjungos narių  jau turi šiuos aparatus, skundžiamasi, kad atsiskaitymas kortelėmis sudaro tik trečdalį viso smulkiųjų verslininkų pelno.

Kuo daugiau vyriausybė smulkiuosius verslininkus spaudžia mokesčiais, tuo labiau pastarieji ryžtasi nusižengti. Graikijos verslininkų sąjungos Statistikos skyrius skelbia, kad šešėlinis verslas šalyje padidėjo kone per pusę.

Tarp nusižengimų daugiausia pastebimas čekių neišdavimas ir nedeklaruoto darbo augimas. Dažniausiai nusižengiama nuo rugpjūčio iki lapkričio, ypač turizmo srityje. 

Įkūręs verslo įmonę „Romanso“, 37 metų startuolis verslininkas ir grafikos specialistas Vasilis Charalabidis teigė, kad per krizę tai buvo didelis iššūkis. Paveldėjęs iš senelio seną pastatą, jį renovavo savo jėgomis ir įrengė modernias patalpas, kuriose šiandien už 300 eurų per mėnesį dirba 15 jaunų fotografų, interneto svetainių kūrėjų, grafikos specialistų.

Pasak verslininko, papildomų pajamų įmonė gauna iš specialiai šiems specialistams įrengtos kavinės ir organizuojamų seminarų. Sunkiu periodu idėja pigiai išnuomoti patalpas turėjo pasisekimą. Šiuo metu dėl kilusios paklausos įmonė planuoja plėstis ir priimti dar daugiau jaunų specialistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi