Tavo LRT

2017.09.09 11:50

„Domas ir Tomas“ – nauja LRT RADIJO laida vaikams

LRT.lt 2017.09.09 11:50

Rimtasis Domas supažindins jus su rimčiausiais rimtumais ir įdomiausiomis įdomybėmis, o juokingiausiais juokais ir smagiausiais pašnekovais pasirūpins plevėsiškasis Tomas – tokia naujoji LRT RADIJO laida „Domas ir Tomas“ skambės šeštadieniais 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laidą ves rašytojas Tomas Dirgėla, jam talkins dailininkas Rytis Daukantas. Šiuo metu vienas populiariausių Lietuvos vaikų rašytojų sako, kad kurti literatūrą vaikams – jo sena svajonė. „Nuo antros klasės ėmiau rašyti eilėraščius, be to, labai mylėjau vaikus: patikdavo žaisti su mažesniaisiais, dažnai, pats būdamas vaikas, prižiūrėdavau savo mažytę pusseserę. Vieną kartą tie du dalykai – meilė vaikams ir meilė literatūrai – ėmė ir susitiko. Tada neliko nieko kito, kaip rašyti vaikams“, – pasakoja T. Dirgėla.

Labiausiai tarp jaunųjų skaitytojų T. Dirgėla išpopuliarėjo sukūręs personažus Domą ir Tomą. Jų nuotykius rašytojas sudėjo jau į trečiąją knygą. 

Nuo rugsėjo 9-osios T. Dirgėlos sukurti personažai persikelia ir į radijo eterį bei kartu su jaunuoju rašytoju veda laidą „Domas ir Tomas“.

„Laidą pradėsiu aš, vieną rubriką ves vienas iš veikėjų – Domas, kuris yra gana rimtas, jis su vaikais dalinsis įvairiausiais faktais. Antrą rubriką ves Tomas, šiek tiek pakvaišęs berniukas. Tomas į studiją nuolat kvies įvairius pašnekovus. Pavyzdžiui, pirmosios laidos tema bus mokykla, tad Tomo svečias bus pradinių klasių mokytoja. Tomas užduos įvairiausius šmaikščius klausimus, o po šių dviejų rubrikų grįšiu aš ir pakviesiu vaikus dalyvauti keliuose konkursuose“, – pasakoja kūrėjas.

LRT RADIJO laida „Domas ir Tomas“ – kiekvieną šeštadienį 11.05 val. per LRT RADIJĄ.