Tavo LRT

2017.09.06 13:21

Lietuvos rinktinės susitikimas su Vokietija – prieš ką teks kovoti

Trečiadienio popietę paaiškės, kas turi daugiau noro nugalėti – Lietuvos ar Vokietijos rinktinė. Vokietijos vyrų krepšinio rinktinė paskutinėse Europos pirmenybėse užėmė tik 17–18-tą vietas. Šiemet prie rinktinės neprisijungė ryškiausia šalies krepšinio žvaigždė – Dirkas Nowitzkis. Vis dėlto jaunoji karta čempionate demonstruoja įspūdingus gebėjimus, tad Vokietijos rinktinė vėl gali bandyti pakartoti sėkmingiausius pasirodymus Europos pirmenybių istorijoje.

Tai – 1993 m. čempionatas, kuriame ji pasipuošė aukso medaliais, bei 2005 m., kai iškovojo sidabrą. Vokietijos rinktinei tai jau 24-as Europos krepšinio čempionatas.

Šiųmetėse pirmenybėse jau spėjo sužibėti NBA žaidžiantis Dennisas Schroderis. 24-tą gimtadienį netrukus švęsiantis Atlantos „Hawks“ starto penkete įsitvirtinęs įžaidėjas rungtynėse su Ukraina pelnė 32 taškus, su Gruzija – 23, o 20 iškovojo rungtynėse su Izraeliu.

Jaunąja rinktinės žvaigžde didžiuojasi ne tik Vokietijos krepšinio sirgaliai, bet ir krepšinio legenda D. Nowitzkis. Pasak jo, D. Schroderis yra Vokietijos krepšinio ateitis. D. Nowitzkis ne tik giria jaunąjį rinktinės žaidėją, bet ir su juo dalijasi patirtimi, o jos D. Nowitzkiui tikrai netrūksta. Nors 39-erių sunkusis krašto puolėjas 2015 m. baigė karjerą nacionalinėje komandoje, tebežaidžia NBA lygoje.

D. Shroderis. AFP/Scanpix nuotr.

Dalaso „Mavericks“ klube rungtyniaujantis vokietis yra pirmasis Europos krepšininkas, tapęs NBA naudingiausiu žaidėju. Be daugybės pasiekimų NBA lygoje, D. Nowitzkis buvo labai svarbus ir Vokietijos vyrų krepšinio rinktinei. Rinktinėje debiutavęs 1997 m. sportininkas per 153 rungtynes pelnė 3045 taškus.

Vis dėlto dabar rinktinei D. Nowitzkis galės padėti nebent patarimais ir palaikymu, tad metas grįžti prie šių metų Vokietijos nacionalinės komandos žaidėjų. Be jau minėto D. Schroderio, NBA nuo kito sezono rungtyniaus ir Danielis Theisas. 25-erių Bostono „Celtics“ klube žaisiantis sunkusis krašto puolėjas jau pasižymėjo rinktinės žaidime. Šiame čempionate jis pelno daugiau nei 16 naudingumo balų.

Vokietijos rinktinėje yra dar vienas jaunasis talentas, beje, susijęs ir su Lietuva. 19-metis Isaiah Hartensteinas nuo 2016 m. žaidžia Kauno „Žalgiryje“. Krepšinio ekspertai jau pastebėjo šio jaunuolio neeilinius sportinius gebėjimus.

Dviejų metrų dešimties centimetrų ūgio puolėją šiais metais NBA naujokų biržos antrajame rate pasirinko „Houston Rockets“ komanda. Vis dėlto, NBA I. Hartensteinas kol kas nežais. Tikėtina, kad Kauno „Žalgiris“ jį skolins antrinės NBA lygos komandai.

Ch. Flemingas. AFP/Scanpix nuotr.

Didėjantį vokiečių skaičių NBA lygoje vertina ir rinktinės treneris Chrisas Flemingas. Pasak jo, šis faktas rodo, kad Vokietijos krepšinio federacija ir klubai gerai dirba. Nors daug metų atrodė, kad D. Nowitzkio aukštumos yra nepasiekiamos, dabar ir kiti krepšininkai mato, kad nėra nieko neįmanomo.

Pats Vokietijos rinktinės strategas – 47-erių amerikietis, Vokietijos rinktinę treniruojantis nuo 2015 m. Nuo 2016 m. jis tapo Bruklino „Nets“ trenerio asistentu. Beje, tik keturi iš 24 Europos čempionate dalyvaujančių rinktinių trenerių yra ne europiečiai. Ch. Flemingas – vienas jų. Vis dėlto šį strategą dažnai vadina europiečiu, nes jis dar praėjusiame amžiuje žaidė Europos klubuose, o baigęs sportininko karjerą į Ameriką negrįžo.

Galima pajuokauti, kad bent jau kol kas, kol baigsis rinktinės kovos šiame čempionate, treneris tikrai neišvyks. Na, o ar tai bus rugsėjo 9-ta, 15-ta ar 17-ta – paaiškės netrukus.

Tiesioginė rungtynių transliacija – per LRT RADIJĄ nuo 14.45 val.