Tavo LRT

2017.09.05 15:02

Dabar Ukrainos rinktinei rungtynių su lietuviais strategiją pasirinkti sunkiau

Evelina Želvytė, Karolina Bieliauskaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.09.05 15:02

Nors laikoma B grupės autsaidere, Ukrainos komanda jau spėjo įrodyti, kad atkaklumo jai nestinga. Šios šalies krepšininkai, pralaimėję pirmuosius susitikimus su Vokietija ir Italija, sugebėjo atsitiesti ir rezultatu 88:81 įveikė temperamentinguosius gruzinus, kuriems, beje, mes pralaimėjome. O aukščiausias rinktinės žaidėjas Artiomas Pustovijus, paklaustas, ar tikisi pranokti ir Lietuvos rinktinę, tvirtai atsakė „taip“. Tiesa, atsakymą palydėjo plačia šypsena, neišsiduodamas, ar pats tuo tiki.

Tad kodėl ši rinktinė – nuvertinama? Ar tikrai nuvertinama? Galbūt taip sakoma dėl to, kad Ukrainos rinktinė, palyginti su varžovėmis, – krepšinio naujokė. Pirmąsias oficialias varžybas, kaip nepriklausoma valstybė, Ukraina sužaidė 1997-aisiais. Tąkart rezultatu 87:76 įveikė Anglijos rinktinę.

Per 20 metų Ukrainos rinktinei taip ir neteko užlipti ant nugalėtojų pakylos. Iki šiol geriausias jos rezultatas – 2013 m. čempionate pelnyta 6 vieta. Vis dėlto po dvejų metų Europos pirmenybių scenarijus jiems buvo gerokai liūdnesnis: iškovota tik viena pergalė ir užimta 22 vieta.

Lažybininkų manymu, ukrainiečiams gali ir vėl tekti tenkintis prastu rezultatu, nes jie į čempionatą atvyko be pagrindinių komandos lyderių. Jų gretose nebus NBA žaidžiančio centro Alexo Leno ir rinktinės kapitono Kyrylo Fesenkos. Šiemet prie rinktinės neprisijungs ir natūralizuoti amerikiečiai, nebus ir krepšininkų, kurie žaistų didžiuosiuose Europos klubuose.

Vis dėlto rinktinė nepasiduoda ir bando suktis iš padėties su turimais krepšininkais. Štai visose šio čempionato rungtynėse kol kas puikiai sekasi aukščiausiam rinktinės žaidėjui A. Pustovijui. 2 m 16 cm ūgio vidurio puolėjas rungtynėse su Italija pelnė 21 tašką, o pergalingoje kovoje su Gruzija surinko ne tik 19 taškų, bet ir 7 atšokusius kamuolius, tris blokus bei 24 naudingumo balus.

A. Pustovijus, Sipa/Scanpix nuotr.

Septintu numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintis kitas komandos lyderis, buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Denisas Lukašovas kol kas surenka daugiau nei 15 naudingumo balų. Nors D. Lukašovas neberungtyniauja mūsų šalyje, žaidimo Lietuvoje estafetę jis perdavė kitam Ukrainos rinktinės nariui Viačeslavui Bobrovui. Jis artėjantį sezoną žais Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje.

Na, o su Lietuvos rinktine teko susipažinti ir daugiau ukrainiečių. Abi rinktinės oficialiose varžybose yra susitikusios šešis kartus, ketverias rungtynes laimėjo Lietuva, dvejas – Ukraina. Ypač įsiminė lygiai prieš dvejus metus, 2015 m. rugsėjo 5 d., vykusios rungtynės, kuriose Lietuva vos vienu tašku įveikė Ukrainos rinktinę.

Kaip tada, taip ir šiandien prie Ukrainos vyrų krepšinio rinktinės vairo stos tas pats treneris – Jevgenijus Murzinas. Nors jam lietuviškas krepšinis nėra svetimas, vis dėlto strategas prieš mėnesį duotame interviu sakė, kad Lietuvos komanda jam nėra žinoma dėl pasikeitusio trenerio. Pasak J. Murzino, kai lietuvius treniravo Jonas Kazlauskas, viskas buvo aišku, o dabar varžybų strategiją pasirinkti sunkiau.

52 metų J. Murzinas žinomas ne tik kaip puikus rinktinės treneris. Jis 1997-aisiais, kai Ukraina žaidė pirmąsias oficialias varžybas, buvo rinktinės kapitonas ir jose pelnė 22 taškus. Tad, galima sakyti, kad jis matė visą nepriklausomos šalies krepšinio raidą.

Nors treneris ir sako, kad nepažįsta mūsų komandos, ko gero, daug klausimų Lietuvos strategams kelia ir Ukrainos rinktinė. Juk autsaidere laikoma komanda šiame čempionate rodo savo charakterį ir tai, kad lengvai pasiduoti neketina. Tai patvirtina ir pastarosiose rungtynėse lyderiavęs A. Pustovijus. Jis po pirmosios pergalės, paklaustas, ar tikisi pranokti ir Lietuvos rinktinę, tvirtai atsakė „taip“. Tiesa, atsakymą palydėjo plačia šypsena, neišsiduodamas, ar pats tuo tiki.

Tiesioginė rungtynių transliacija – per LRT RADIJĄ nuo 15.45 val. iki 17.45 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.