Tavo LRT

2017.09.01 16:08

11 metų švenčiančio LRT OPUS vadovas: iki šiol pamenu, koks kūrinys nuskambėjo pirmasis

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.09.01 16:08

„Esame muzikinė radijo stotis, skirta tiems žmonėms, kurie iš tiesų domisi muzika. Tiems, kuriems muzika yra ne fonas, o stebėjimo objektas“, – sako vienuoliktą gimtadienį švenčiančio LRT OPUS vadovas ir vienas įkūrėjų Darius Užkuraitis. Jis priduria, kad per šį laiką radijo stotis nė kiek nepasikeitė, ir tai yra jos stiprybė.

– LRT OPUS švenčia vienuoliktą gimtadienį. Kaip radijui, tai didelis amžius?

– Tai yra mažas amžius. Lyginant su Lietuvos radiju, kuris neseniai šventė 90-metį, mes dar labai jauni.

– Kaip keitėsi LRT OPUS per tuos metus?

– Jo stiprybė ir yra ta, kad iš esmės jis nesikeitė. LRT OPUS atsirado kaip alternatyva komercinėms radijo stotims, toks iki pat šių dienų ir išlieka. Galbūt keitėsi tik tuo, kad čia atsirado daugiau, įvairesnių ir ryškesnių žmonių. Dabar eteryje turime daug įdomių žmonių, turinčių vardą muzikos pasaulyje, kaip, pavyzdžiui, Ramūnas Zilnys, Karolis Vyšniauskas, Dovydas Bluvšteinas, Benas Aleksandravičius, žinomas kaip B. A., Bjelle. Tai yra žmonės, kurie domisi muzika ir išreiškė pageidavimą dirbti radijo stotyje ir savo muzika dalintis su klausytojais. Tais, kuriems rūpi muzika. Neslėpsiu, kad esame muzikinė radijo stotis, skirta tiems žmonėms, kurie iš tiesų domisi muzika. Tiems, kuriems muzika yra ne fonas, o stebėjimo objektas.

– Kaip kūrėte LRT OPUS?

– Šią radijo stotį kūrėme kartu su tuometiniu radijo direktoriumi Rimgaudu Geleževičiumi, generaliniu direktoriumi  Kęstučiu Petrauskiu. LRT taryba suteikė palaiminimą, tad ir ji kažkiek prisidėjo prie OPUS įkūrimo. Mano indėlis buvo idėja, koks turi būti LRT OPUS. Lietuvoje popmuzika atspindėta iš visų pusių, visi groja populiariąją muziką – tą, kurią gali parduoti. Opusas sau leidžia pagroti labiau meninius projektus.

– Atsimenate, koks kūrinys pirmasis nuskambėjo LRT OPUS eteryje?

– Taip. „Faithless“ – „God is a DJ“ buvo pirmoji daina, nuskambėjusi LRT OPUS, tai vyko 15 val. Šiandien šis kūrinys nuskambės taip pat. Tuo metu „Faithless“ buvo labai populiari ir tikrai gera grupė. Labai gaila, ji iširo taip ir neatvažiavusi į Lietuvą, nors kelis kartus žadėjo.

– Ar minėsite 11-ąjį gimtadienį?

– LRT OPUS „viduje“ visi susitinkame, pasispaudžiame rankas. Neformaliai mes visuomet jį pažymime. O formaliai... kadaise buvo švenčiami gimtadieniai, bet juk negali šimtą metų taip pat švęsti. Turbūt nėra tokios radijo stoties, kuri kiekvieną kartą darytų koncertus. Mes, matyt, tai jau pergyvenome. Ateityje turime planų, kaip gali atrodyti LRT OPUS gimtadieniai, bet tam reikės visos LRT pajėgumų.

Banaliai švęsti gimtadienį – pasikviesti kokią grupę, paploti rankytėmis ir sakyti „vai vai vai, mums jau vienuolika“ – nesinori. Matyt, jau ne tokie jauni esame, iš trumpų kelnaičių išaugome ir savo gimtadienius įsivaizduojame kitaip, kokybiškesnius ir įdomius. Juk gimtadienis – nebūtinai tortas.

– LRT OPUS yra tarsi išėjęs iš radijo ribų: turite terasas, renginius, koncertus...

– Tai nėra labai jau nauja ar originali idėja. Tai – daugiau būdas pabendrauti su klausytojais, kad jie ne tik girdėtų tave eteryje, bet ir matytų, kaip atrodo mūsų didžėjai, ką mes darome, kaip mes dirbame. Jokios Amerikos nesame atradę. Kaip radijas norime būti ne užsidaręs savyje, o bendrauti. Todėl mūsų partneris yra menų fabrikas „Loftas“, mūsų muzikinė ir idėjinė koncepcija yra tokia pati. Nenorime rodyti didžiųjų pop grupių, kurias visi ir taip žino ir groja, – norime rodyti jaunus ir įdomius muzikantus, kurie visų pirma nori kurti, o ne pinigus „daryti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.