Naujienų srautas

Tavo LRT2017.08.31 17:36

„Svarbios detalės“: išaugusios kainos taupyti verčia ir vidutines pajamas gaunančius žmones

LRT.lt 2017.08.31 17:36

Kavos puodelis kainavo 2 litus, dabar kainuoja 2 eurus. Duonos kaina pasiekė aukštumas. Pabrango pieno produktai, o parduotuvėje išleisti 50 eurų prekių pavidalu tampa niekiniai – būtinų produktų statistinei šeimai užtenka vos kelioms dienoms.

„Kai buvo litai, mes buvome susitaupę apie 10 tūkstančių litų, o mano piniginėje visada buvo pinigų. Dabar ji – tuščia“, – sako jonavietė Jolanta. 

Tokių šeimų Lietuvoje – tūkstančiai, o kylančios kainos vis daugiau lietuvių gena į kaimyninę Lenkiją.

Kiek buvo litais – tiek dabar eurais. Tai frazė, kurią Lietuvoje kartoja vis daugiau žmonių. 

„Kainos nekils“, – prieš įvedant eurą žadėjo Lietuvos valdžia. Praėjus keliems metams nuo euro įvedimo, ši frazė kai kuriems skamba kaip pasityčiojimas. 

Akivaizdžiai išaugusios produktų ir paslaugų kainos taupyti verčia ne tik mažas, bet ir vidutines pajamas gaunančius žmones. 

„Kai aš sugrįžtu į Lietuvą ir nueinu į parduotuvę, tai yra smūgis man į veidą. Net Norvegijoje galima rasti pigesnių produktų ir paslaugų“, – sako jau ne vienerius metus Norvegijoje gyvenanti emigrantė Lina. 

„Visuomenei labai skausminga buvo ilgą laiką girdėti neigimą iš politikų – statistika rodo, kad kainos Lietuvoje kyla, o žmonės negali pragyvent iš savo gaunamo atlyginimo. Ir ta atskirtis labai ryškiai padidėjo“, – sako Seimo narė Dovilė Šakalienė. 

„Mes negalim nusipirkti duonos. Mažinkit duonos kainos“, – specialiame reportaže iš Lenkijos į Lietuvos politikus kreipsis čia apsiperkantys lietuviai.

Ar iš tiesų valdžiai nepavyko suvaldyti kainų augimo? Ir ar dėl to kaltas euras? 

Apie tai jau šį ketvirtadienį 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidoje „Svarbios detalės“ kartu su Živile Kropaite diskutuos įvairių sričių specialistai, politikai, emigrantai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą