Tavo LRT

2017.08.31 14:46

„Sangailės vasara“ pradeda lietuviško kino ketvirtadienius per LRT TELEVIZIJĄ

Šešis ketvirtadienius iš eilės per LRT TELEVIZIJĄ žiūrovai galės stebėti didelio pripažinimo sulaukusius lietuviškus kino filmus. Šį ketvirtadienio vakarą, 22:30 val., bus rodomas kino režisierės Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara“. „Filmas apkeliavo daugiau nei 100 festivalių ir buvo įvertintas. Sandanso festivalyje filmo režisierei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros [darbą]“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ filmą pristato jo prodiuserė Živilė Gallego.

„Sangailės vasara“ – tai pasakojimas apie dvi merginas paaugles, kartu leidžiančias vasarą. Vienos jų, Sangailės, aistra yra skraidymas ir akrobatiniai lėktuvai. Lėktuvo pilotavimo instruktažus, kuriuos bus galima išvysti filme, veda „Sangailės vasaroje“ epizodinį vaidmenį atlikęs lakūnas, akrobatinio skraidymo čempionas Eltonas Meleckis. Lakūnas sako, kad vaidinti nereikėjo, jis galėjo būti savimi.

„Man reikėjo daryti tą patį, ką darau visą laiką, kai reikia žmogui padėti lėktuvu pakilti į orą. Įsodinau, paruošiau skrydžiui ir tai tiesiog buvo filmuojama. Žinoma, reikėjo daryti kelis dublius, nes taip jau priimta kine. O šiaip, man tikrai nereikėjo vaidinti jokio kito žmogaus, buvau instruktorius, kaip ir realiame  gyvenime“, – apie patirtį filmuojantis pasakoja E. Meleckis.

Instruktorius prisimena, kaip teko skraidyti kartu su aktore Julija Steponaityte, kuri atliko Sangailės vaidmenį. Anot jo, nors aktorė vaidino, kad bijo, iš tiesų tik vieną kartą pasakė, kad nerimauja. Tai buvo akimirka, kai J. Steponaitytė turėjo suvaidinti, kaip jai patinka skrydis, o E. Meleckis tuo metu atliko sudėtingą akrobatinę figūrą.

„Aktorė labai ištverminga, ji patyrė visas akrobatines skraidymo figūras“, – pasakoja E. Meleckis.

Akrobatinio skraidymo čempionas atskleidžia, kad filmuojant teko atlikti daugybę įvairiausių figūrų. Pavyzdžiui, sparnas prie sparno skristi kartu su lakūnu Jurgiu Kairiu. Dviese daryti „kilpas“ ir kitas figūras. E. Meleckiui galimybė dalyvauti kuriant šį filmą buvo labai įdomi patirtis.

Ž. Gallego pasakojimu, „Sangailės vasara“ sulaukė didelės sėkmės už Lietuvos ribų. „Filmas apkeliavo daugiau nei 100 festivalių ir buvo įvertintas. Sandanso festivalyje filmo režisierei A. Kavaitei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros [darbą]. Taip pat filmas yra gavęs apdovanojimą už geriausios aktorės darbą.

„Lietuvos kino teatruose tai nebuvo tas filmas, kurį žiūrėti eitų didžioji dauguma Lietuvos žiūrovų. Dėl to šio filmo sėkmė yra festivaliai, kritikų pripažinimas. Teises jį rodyti renginiuose ir skirtingose televizijose nupirko daugiau nei 20 šalių. Tačiau labai džiaugiuosi, kad filmą žiūrovai galės pažiūrėti ir per LRT TELEVIZIJĄ“, – pasakoja Ž. Gallego.

„Sangailės vasara“ – rugpjūčio 31 d. 22:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ

Daugiau apie filmą „Sangailės vasara“ – vaizdo įraše.

Filmo „Sangailės vasara“ anonsas