Tavo LRT

2017.08.28 17:37

LRT laidų vedėjas R. Jonaitis pajūryje vedė aktorę J. Balčiūnaitę

15min.lt2017.08.28 17:37

Vos susipažinęs su aktore Jovita Balčiūnaite (31) ir juokais pakvietęs surengti kartu vestuves LRT laidų vedėjas Richardas Jonaitis (34) visai nesitikėjo, kad už 2,5 metų taip įvyks iš tikrųjų. Ir štai pirmadienį, prie Palangos gelbėjimo stoties jiedu sėdo į katerį ir išplaukė vienas kitam prisiekti amžinos meilės, praneša 15min.

Pasirinkę netradicinę dieną, R. Jonaitis ir J. Balčiūnaitė vos per mėnesį surengė sau ir savo artimiausiems bičiuliams netradicines vestuves. Jūra ir lietuviška gamta porai labai daug reiškia, todėl ilgai galvoti, kur atšvęsti šią svarbią dieną, jiems nereikėjo. Palangos gelbėjimo stotyje R. Jonaitis ir J. Balčiūnaitė sėdo į katerį ir pas svečius atplaukė iškart kartu. „Tai iškart suteikė gerą impulsą visai šventei, jūra ir ekstremalumai mums labai patinka“, – šypsodamasis 15min pasakojo R.Jonaitis.

Tad ten, kur jaučiasi geriausiai, pora pirmadienį susituokė – Nemirsetoje, tarp pušų, girdint jūros ošimą, apsupti mylimiausių žmonių... Tiesa, fotografams jaunavedžiai pozavo Palangos pajūryje – ceremonijoje norėjo privatumo. J. Balčiūnaitę papuošė dizainerė Lilija Larionova, o R. Jonaitį klasikiniu kostiumu – Denisas Objevinas. Nuotaka po ceremonijos pasirinko vyro pavardę ir tapo Jonaite. Čia pat, ceremonijos vietoje, pora iškėlė ir antrą vestuvių dalį, kuri labiau priminė festivalį – netylanti muzika, virtuvė ant ratų, jokių vardinių staliukų, o tik laisva, smagi šventė be jokių formalumų.

Ją tęsti naujoji šeima planuoja dvi dienas, o jei norėsis – ir ilgiau. Pirmąją dieną – oficiali ceremonija ir koncertai, o kitą – maisto gamyba ir laisvas laikas šalia jūros. „Kokybiška muzika, jūros alsavimas, festivalinis maistas ir jūros gėrybių paella – taip man atrodė utopinė atmosfera“, – šypsojosi R.Jonaitis.

Muzikinė programa čia parūpinta išties rimta. „Mes esame melomanai, todėl išsirinkome mylimiausias grupes: „Baltasis kiras“, „Freaks of Floor“, „Royce“, „Golden Parazyth“. Taip pat bus daug mano draugų, kurie gros prie didžėjaus pulto“, – sakė R.Jonaitis.

Į akį krito iš pirmo žvilgsnio

Richardas su Jovita susipažino prieš 2,5 metų. Tąkart jiedu nepažinodami vienas kito atsidūrė vienoje kelionėje į kalnus, kurią organizavo bendri draugai.

„Tik likus kelioms dienoms iki išvykos susipažinau su Jovita ir pagalvojau – o, žavi, labai šarminga dama, smagu, kad turi tokį pomėgį kaip slidinėjimas. Iškart krito į akį, – šypsojosi jis. – Išvažiavus į keliolika valandų trukusią kelionę į Prancūziją turėjome daugiau progų pasikalbėti. Iškart paaiškėjo, kad turim nemažai bendrų interesų – teatras, tam tikri spektakliai, režisieriai, knygos. Ji daug manęs klausinėjo apie keliones, kai 3,5 metų gyvenau Pietryčių Azijoje. Taip ir pradėjo megztis draugystė.“

Ir netikėtai vienas pokštas galiausiai tapo realybe. „Kartą einant slidinėti aš jai netyčia užmyniau ant kojos. Tada pasakiau: kviečiu tave į savo vestuves kaip nuotaką. Mes iš to pasijuokėme, bet gal tai buvo kažkoks impulsas, kad dabar viskas išsipildė“, – šypsojosi jis.

Po kurio laiko tapus oficialia pora, tų impulsų atsirado daugiau ir rimtesnių. „Prieš kelis mėnesius mes pirkome kelionę į Iraną. Vienas islamo ekspertas iš Lietuvos man pasakojo, kad ten yra daug gražių miestų, kurie yra itin konservatyvūs – jeigu pora nesusituokusi, jiems neleidžiame nakvoti tame pačiame kambaryje ar net viešbutyje. Tada pagalvojau, kad galbūt reikia iki to laiko susituokti.“ O prasidėjus kalboms dar ir tarp draugų, klausimų dėl jųdviejų šventės nebekilo.

„Prieš du mėnesius buvome Londone, vaikštinėjome su draugais ir kažkaip pradėjome šnekėti apie vestuves. Ta idėja ėmė suktis ir suktis stipriau. Prieš gerą mėnesį išsiaiškinau su metrikacijos biuru, kaip viskas vyksta, ir ėmėme organizuoti. Jovita tam nesipriešino, – juokėsi Richardas. – Ji tik kurį laiką dvejojo dėl Palangos – sakė, kad galbūt bus sunku žmonėms atvykti, Vilniuje, Senamiestyje būtų patogiau. Bet aš sostinėje nenorėjau, nes man jis toks išvaikščiotas, kasdieniškas, o tokiai šventei norisi išskirtinės aplinkos.“

Atšokus smagias vestuves, Jovita ir Richardas pasirinko ir netradicines atostogas. „Į medaus mėnesio kelionę žiūrėsim spontaniškai – kaip praeis vestuvės, kiek užtruksim. O tada arba eisim ramiai pėsčiomis paplūdimiu nuo Nemirsetos iki Nidos su šuniuku, kur nors kopose nakvosime, arba kitas variantas – automobiliu važiuosime Baltijos pakrante iki Vokietijos, į „Heide“ atrakcionų parką“, – sakė R.Jonaitis.

Ir tuo naujuoju, oficialiu žmonos ir vyro statusu kol kas žada džiaugtis vienu du. „Dar norime dviese pabūti. Aišku, vaikus labai mylime, smagu, kaip jaunos šeimos gražiai, jaunatviškai augina. Bet patys kol kas neplanuojame“, – 15min pasakojo R. Jonaitis.