Tavo LRT

2017.08.28 18:08

A. Siaurusevičius: šimtmečio akcentų galėsime rasti ir LRT kulinarinėse laidose

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.08.28 18:08

„Valstybės atkūrimo šimtmetis nėra viena diena, tai nėra viena Vasario 16-oji su iškilmingu koncertu. 100 metų – visa epocha ir labai gera proga priminti svarbiausius to laikotarpio įvykius“, – pristatydamas naują sezoną, skirtą valstybės atkūrimo šimtmečiui, laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Anot jo, šį sezoną su ypatinga misija startuojantis nacionalinis transliuotojas apie iškilmingą progą stengsis priminti nuolat – net ir kulinarinėse laidose.  

„Mums didžiulė garbė, kad galime dirbti LRT, kai Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį. Norime kuo labiau, kuo plačiau paminėti tą datą, kuri yra turbūt svarbiausia Lietuvos istorijoje. Be Vasario 16-osios nebūtų šiandienos. Tai buvo ir pamatas Kovo 11-ajai bei daugeliui kitų įvykių.

Valstybės atkūrimo šimtmetis nėra viena diena, tai nėra viena Vasario 16-oji su iškilmingu koncertu. 100 metų – visa epocha ir labai gera proga priminti svarbiausius to laikotarpio įvykius. Žinoma, visko aprėpti neįmanoma, bet mes stengsimės aprėpti kuo daugiau, kad už mus jaunesnė karta gautų maksimaliai daug ir įvairiapusės informacijos“, – mintimis dalijasi nacionalinio transliuotojo vadovas.

Anot jo, šiame sezone naujienų netruks, tačiau reikia nepamiršti, kad ne visi projektai startuos iškart – bus ir tokių, kuriuos televizijos ekranuose išvysime tik po Naujųjų.

„Norime, jog šimtmetis vienaip ar kitaip atsispindėtų visose arba daugelyje laidų. Manau, kad mūsų laidų kūrėjai ruošiasi taip, jog net kulinarinėse laidose bus galima rasti šimtmečio akcentų“, – tikina A. Siaurusevičius.

Anot LRT generalinio direktoriaus, nacionalinis transliuotojas yra, ko gero, tinkamiausias nušviesti valstybės atkūrimo šimtmetį, nes LRT istorija yra neatsiejama Lietuvos istorijos dalis.

„Esame vieninteliai iš transliuotojų, kurie savo istoriją skaičiuojame kartu su Lietuva. Už atkurtą Lietuvos valstybę esame jaunesni vos aštuoneriais metais, tai rodo, kad, ko gero, esame tinkamiausi šiai misijai. Tikriausiai esame stabiliausi, nors, aišku, visi kataklizmai, kurie paveikė Lietuvą, paveikė ir LRT. Bet svarbiausias turbūt yra tas momentas po 1988-ųjų, kai Lietuva, laisvėdama iš cenzūros ir kontrolės, laisvino LRT, o laisva LRT galėjo prisidėti ir prie laisvos Lietuvos. Čia galime prisiminti ir Baltijos kelią, ir tai, kad Lietuvos radijas dar 1939 m. tiesiogiai transliavo, kaip Lietuvos kariuomenė įžengė į Vilnių. Tad galime sakyti, kad mūsų LRT istorija yra ir Lietuvos istorijos dalis. Nemažai garbingų puslapių, bet, aišku, yra ir tokių, kuriais galbūt didžiuotis nereikia“, – svarsto A. Siaurusevičius.

Nacionalinio transliuotojo vadovo teigimu, jaučiama, kad bręsta ir kitoks tampa pats žiūrovas, žiūrėdamas LRT programas. „Mūsų žiūrovas yra sąmoningas Lietuvos pilietis, neabejingas tam, kas dedasi mūsų šalyje. Galime pasidžiaugti, kad įvairios apklausos rodo, jog mumis pasitiki. Aišku, pasitikėjimas – ne tik džiaugsmas, bet ir atsakomybė“, – tikina LRT generalinis direktorius.

Rugpjūčio 29-ąją laukia iškilmingas naujojo sezono atidarymo renginys Valdovų rūmuose, tačiau pats nacionalinio transliuotojo vadovas teigia besitikintis, kad žiūrovas įvertins ne tik įspūdingą renginį, bet ir liks ištikimas LRT visą sezoną.

„Kas vyks antradienį, žiūrovai pamatys, tikimės, kad jie įsijungs televizorius. Bet koncertas ir šventė yra tik viena diena, o labiau, žinoma, mes džiaugsimės, jei mus kasdien įvertins gerai, jei mūsų programose ras tai, ko iš mūsų tikisi“, – pažymi A. Siaurusevičius.

Visas pokalbis – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt