Tavo LRT

2017.08.28 14:29

„Gimę tą pačią dieną“: kaip susiklostė trys vienodu metu prasidėjusios istorijos

Pirmadienio vakarą 19.30 val. LRT eteryje projektas „Gimę tą pačią dieną“ pasakos tris nepaprastas tų pačių metų tą pačią dieną gimusių žmonių istorijas. 

Projekto prodiuseris Vygintas Prebergas ir bendraautorė Violeta Baublienė sako, kad šis projektas – dokumentinio filmo ir laidos mišinys. 

„Čia –  daug archyvinių kadrų, bet svarbiausios – žmonių istorijos“, – tikina  V. Prebergas. 

Interviu žanrą puikiai išmananti V. Baublienė prie projekto prisijungti sutiko ilgai nesvarstydama. 

„Kai man pasiūlė daryti interviu, jie pasirodė labai įdomūs tuo, kad apie žmogų reikia išsikasti labai daug informacijos. Tai, ką darau „Stiliuje“, yra šiek tiek paviršutiniškiau: mes imame temą ir apink ją sukamės su žmogumi, o čia pasidedi kalną informacijos ir atsirenki“, – kalba ji.  

Kiekvienoje laidoje – vieno gerai žinomo ir dviejų nežinomų tuo pačiu metu gimusių žmonių istorijos. 

„Atrankos principas vienas – ta pati gimimo data. Laidoje stengiamės neišskirti vieno, nes kiekvieno žmogaus istorijos yra itin svarbios“, – tvirtina V. Prebergas. 

Jo teigimu, sunkiausia – surasti du nežinomus žmones, kurie sutiktų dalintis savo gyvenimo istorijomis. Štai su žinomais žmonėmis, pasakoja V. Baublienė, yra visai kitaip. 

„Tie žmonės, kuriems viešuma – įprastas dalykas, neatsisako. Tokį žmogų kalbinant, kai patrauki už virvelės, tai tiek istorijų“, – prisimena ji. 

Daugiau apie projektą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ pokalbyje.