Tavo LRT

2017.08.24 11:40

„Palanga: kultūros maratonas Kablys“ toliau alsuoja vasaros šiluma

Nors orai atšalo ir vasaros karščiai atrodo tik kaip tolimi prisiminimai, Palangoje vasaros dvasia vis dar gyva. Jau ketvirtus metus skaičiuojantis LRT KULTŪROS pristatomas projektas „Palanga: kultūros maratonas Kablys“ bet kokiu oru dovanoja šiltus kultūros renginius. Kiekvienais metais vis labiau ryškėjantis projekto kultūrinis braižas jau leidžia teigti, kad kultūros maratone renkasi sava publika.

Kaip sako prodiuserė Žydrė Gedrimaitė, į Palangą atvažiuojantys žmonės jau žino apie projektą „Palanga: kultūros maratonas Kablys“. Užsuka čia ieškodami parodų, spektaklių, performansų, koncertų ir įvairiausių kitų renginių.

„Labai džiaugiamės, kad čia renkasi įvairi publika. Tai įrodo, kad Palanga yra patraukli įvairiems gyventojams ir svečiams. Matome, kad čia, [į „Palanga: kultūros maratonas Kablys“], renkasi tie, kuriems norisi ne tik paklausyti muzikos, bet galbūt ir kažką sumąstyti jos klausant, ne tik pamatyti parodą, bet galbūt ir pačiam ką nors sukurti. Tai yra labai smagu“, – teigia Ž. Gedrimaitė.

Iš visos Lietuvos ir užsienio šalių menininkus į Palangą viliojantis projektas svečiams ne tik atskleidžia naują kurorto veidą, bet ir kai kuriuos jų pakviečia į pirmąją viešnagę. Pavyzdžiui, pirmą kartą Palangos „Kablyje“ pasirodymą surengė Olegas Šurajevas. Drąsiai politinėmis ir socialinėmis temomis pasisakantis komikas teigia, kad komedijos žanras nėra skirtas vien tik pramogai. Komedija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti beprasmis dalykas, kvaili juokai, bet kartais ji gali turėti gilesnę prasmę nei eilėraštis ar daina.

„Humoras irgi yra meno forma ir labai universalus žanras. Humoras tarnauja viskam: gėriui, taip ir blogiui“, – mano O. Šurajevas.

Taip pat yra atlikėjų, kurie į kultūros „Kablio“ vasaros terasą grįžta ne pirmus metus. Vienas išraiškingiausių hip hop muzikos atlikėjų MC Mesijas Vilniaus ir Palangos „Kablyje“ lankosi ne pirmą kartą. Tačiau kiekvienais metais publikai dovanoja naują muzikos skambesį.

Atlikėjas Žygimantas Kudirka, MC Mesijas, sako, kad iš klausytojų tikisi atvirumo ir lankstumo priimti vis kitokią muziką.

„Visuomet noriu įvesti kažką nauja ir tai publikai gali būti kaip išbandymas, nes nuolatos reikia prirasti prie naujų skambesių. Aš manau, kad su savo publika taip ir užaugsim, būsime įvairios muzikos mėgėjai“, – teigia MC Mesijas.

Projektas „Palanga: kultūros maratonas Kablys“ toli gražu nesibaigė. Artėjančiomis dienomis kultūros „Kablio“ vasaros terasoje pasirodys Golden Parazyth duetas, vakarais skambės džiazas ir kas dieną lankytojų lauks meno parodos. Vasara dar nesibaigė – atvykę į Palangą galėsite tuo įsitikinti!