Tavo LRT

2017.08.22 10:01

LRT žiūrovus kviečia prisidėti prie dokumentikos pasakojimų laidos

LRT.lt2017.08.22 10:01

Artėjančiame LRT sezone pasirodys dokumentinė apybraiža „Mes nugalėjome“. Jos autorius, istorikas Virginijus Savukynas prie projekto kviečia prisidėti ir LRT žiūrovus. 

„Kitais metais bus 30 metų nuo Sąjūdžio, norime prisiminti ir dokumentuoti tuos įvykius. Laidos formatas paprastas: randame nuotrauką ir ieškome jos herojų. Ne tų žmonių, kurie Sąjūdžio metu buvo pirmose gretose, kurie yra visiems žinomi, bet tų paprastų žmonių, kurie ateidavo į mitingus, kurie dalyvaudavo įvairiausiose akcijose. Ieškome jų ir norime sužinoti, kaip jie matė tuos įvykius“, – aiškina istorikas. 

Jo teigimu, be didžiulio tautos įsitraukimo nebūtų Sąjūdžio, nes jame dalyvavo visi. Laidos „Mes nugalėjome“ pagrindinė mintis – įtraukti visus ir papasakoti paprastų žmonių istorijas. 

V. Savukynas kviečia dalytis nuotraukomis iš 1988 metų įvykių. Saugančius savo archyvą, jis ramina, kad projektui reikalingas tik skaitmeninis nuotraukos variantas, o originalas liks savininkui. 

„Kai šią laidą kūrėme praėjusiame sezone, sužinojome labai daug naujų dalykų“, – tikina istorikas. 

Jei norite prisidėti prie dokumentikos pasakojimų laidos „Mes nugalėjom“, galite rašyti el. paštu: virginijus@bukdetektyvas.lt arba virginijus.savukynas@lrt.lt.

Plačiau apie projektą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ pasakojime.