Tavo LRT

2017.08.22 15:50

A. Rožickas ir G. Griniūtė ves naują LRT projektą: tai bus didžiausia kada nors įvykusi muzikos apžvalga

Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtame sezone šeštadienio vakarais LRT žiūrovus pasitiks projektas „Dainuoju Lietuvą“, kuriame, kaip žada prodiuseris Lauras Lučiūnas, jie išvys 100 metų apimančią muzikos apžvalgą. Nuotaikingą šou ves Andrius Rožickas ir Gerūta Griniūtė.

„Tai bus didžiausia kada nors įvykusi muzikos apžvalga, tačiau nenorime parodyti projekto kaip apžvalginės laidos, norime nuotaikingo šou“, – kalba L. Lučiūnas.

Tam, jo teigimu, ne atsitiktinai parinkti ir projekto vedėjai. LRT TELEVIZIJOS žiūrovams iš „Eurovizijos“ atrankų, o LRT KLASIKOS klausytojams iš laidos „Muzikinis pastišas“ pažįstama, pianistės diplomą turinti G. Griniūtė apie muzikos pasaulį ir jo istoriją išmano daug, tai ji atskleis ir projekte. „O ten, kur ateina A. Rožickas, tiesiog įvyksta šventė. Jis šiuo atveju bus šventė“, – vedėjų duetą aiškina prodiuseris.

Muzikiniame projekte „Dainuoju Lietuvą“ bus atrinkta 100 lietuviškų dainų, sukurtų per 100 metų: populiariausių, užauginusių ne vieną kartą ir formavusių lietuvių muzikinį skonį kūrinių, o iš jų – viena Lietuvos šimtmečio daina.

L. Lučiūno įsitikinimu, tai – Lietuvos šimtmečiui labai tinkanti idėja. „Norime parodyti kitokį to 100 dainų atlikimą: kartu su orkestru, su dabar aktualiais dainininkais, bet tuo pačiu pasikviečiant ir tų dainų autorius bei originalius atlikėjus“, – pasakoja jis.

Tiesa, iš viso muzikinio lobyno atrinkti 100 kūrinių nėra lengviausia užduotis. Tam į pagalbą atėjo LRT RADIJAS, AGATA bei LATGA, pateikdami populiariausius kūrinius. Atrankai suburta speciali komisija, kurioje – įrašų kompanijų leidėjai, muzikologai, LRT radijo laidų redaktoriai, žurnalistai ir kiti muzikos pasaulio asmenys.

BNS nuotr. 

„Būna metų, kai hitų ir neatsiranda, būna ir labai derlingų metų. Diskusijų komisijoje yra, tačiau visi pateikia panašius šimtukus“, – apie komisijos darbą pasakoja L. Lučiūnas.

Projekto „Dainuoju Lietuvą“, kurį LRT TELEVIZIJOS žiūrovai matys atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtame sezone, pavadinimas – taip pat patriotiškas, su nuoroda į to paties pavadinimo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį.  

Kiekvienoje konkursinės atrankos laidoje skambės dešimt kūrinių. Studijoje jie bus atliekami ne autorių, o kitų žinomų atlikėjų: Donato Montvydo, Justės Arlauskaitės-Jazzu, Romo Dambrausko, Vido Bareikio ir kt.

Trys dainos keliaus į kitą etapą. Kuris kūrinys bus pripažintas šimtmečio daina, nuspręs komisija, LRT žiūrovai bei LRT.lt portalo skaitytojai. „Tie kūriniai skambės ir LRT RADIJUJE, ir portale LRT.lt, žmonės galės balsuoti, skaityti apžvalgas, klausytis tų kūrinių. Norime juos pateikti naujai, tikime, kad jie liks. Ir autoriams, ir atlikėjams bus milžiniškos naudos“, – įsitikinęs laidos prodiuseris.

Projekte žadama ne tik kitaip suskambėsiančių kūrinių, bet ir įdomių pokalbių apie lietuvišką muziką, archyvinių vaizdų, netikėtų istorinių ar net anekdotinių faktų, kaip buvo leidžiami vieno ar kito atlikėjo albumai, kokiomis chaotiškomis aplinkybėmis gimė kažkuris hitas, kaip kūrėsi Lietuvos muzikos verslas.  

LRT nuotr.

Naujas muzikinis projektas „Dainuoju Lietuvą“ – jau nuo rugpjūčio 29 d. šeštadienio vakarais per LRT.