Tavo LRT

2017.08.14 16:32

LRT eteryje – jubiliejinis V. Urmanos ir R. Wagnerio „susitikimas“

LRT.lt 2017.08.14 16:32

Po 180 metų į Klaipėdą grįžtantį Richardą Wagnerį pasitinka primadona Violeta Urmana. Šį susitikimą rugpjūčio 15 d. 19 val. išgirsti bus galima LRT KLASIKOS eteryje bei portale LRT.lt.

Antradienį LRT KLASIKA kviečia į Klaipėdos dramos teatrą, iš kur tiesiogiai transliuos Violetos Urmanos ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro, diriguojamo Vladimiro Ponkino, teatralizuotą Richardo Vagnerio muzikos koncertą, kompozitoriaus apsilankymo Klaipėdoje 180-osioms metinėms. 

Jaunystėje R. Wagneris keletą metų dirbo Rygos operoje dirigentu, palaikė ryšius su kitomis rytinės Baltijos pakrantės operos trupėmis, o 1836 metų rugpjūtį su Karaliaučiaus trupe surengė gastroles Klaipėdos dramos teatre, kur pats dirigavo. 

Pažymint šio įvykio sukaktį sutiko dalyvauti viena žymiausių Lietuvos operos žvaigždžių V. Urmana, kurios „romanas“ su R. Wagnerio muzika tęsiasi keletą dešimtmečių. Didžiosiose pasaulio operos scenose ji įkūnijo Izoldą, Kundri, Elizabetę, Ziglindą ir kitas R. Wagnerio operų herojes. Ji ne kartą dalyvavo prestižiniame Bairoito muzikos festivalyje, dedikuotame jo kūrybai. Bairoito teatro salę, išsiskiriančią unikalia akustika projektavo pats kompozitorius. 

Klaipėdos dramos teatre ant dirigento pakylos šįkart R. Wagnerį „pavaduos“ Vladimiras Ponkinas. Į Klaipėdą gyventi atvykęs dirigentas yra vadovavęs   Krokuvos bei Maskvos Filharmonijos orkestrams, dirbęs su BBC simfoniniu orkestru, Rusijos, Švedijos, Australijos, Kubos bei kitų šalių orkestrais, statęs operas Stanislavskio ir Nemirovičiaus-Dančenkos Maskvos akademiniame muzikiniame teatre bei Maskvos „Helikon“ operos teatre.

Koncerte skambės R. Wagnerio operų „Niurnbergo meisterzingeriai“, „Lohengrinas“, „Skrajojantis olandas“, „Valkirijos“, „Tristanas ir Izolda“ fragmentai bei dainų ciklas pagal kompozitoriaus mūzos Matildos Wesendonck eiles.

Teatralizuotą koncertą, tapusį festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ kulminacija, režisuoja Milginta Palubinskaitė, scenografiją sukūrė Simonas Žaltauskas, kostiumus – Vilija Šuklytė, vaizdo projekcijas – Jonas Raudonius. 

Spalvingą R. Wagnerio sugrįžimo į Klaipėdą fiestą transliuos ir interneto portalas LRT.lt, tad internautai galės mėgautis ne tik muzika, bet ir renginio vaizdu.

Stebėkite ir klausykite Violetos Urmanos ir Richardo Wagnerio susitikimą Klaipėdoje multimedijų pagalba rugpjūčio 15-ąją, nuo 19 val.