Tavo LRT

2017.08.11 19:08

LRT komandos įspūdžiai iš Žurnalistų regatos: iššūkius įveikti pavyko

Monika Visockytė, LRT.lt2017.08.11 19:08

Rugpjūčio 5–12 dienomis Nidoje vyksta jubiliejinė 50-oji Kuršių marių regata, kuri vadinama svarbiausiomis buriavimo varžybomis Lietuvoje. Penktadienį Žurnalistų regatoje jachta „Barta“ plaukė ir LRT komanda, kurią sudaro LRT TELEVIZIJOS žurnalistai Jovita Sukackaitė, Giedrius Vitkauskas, LRT.lt portalo vadovas Mindaugas Raguotis, LRT.lt žurnalistas Vytenis Radžiūnas ir LRT technologijų departamento vadovas Arnas Zuikis, kuris taip pat yra komandos kapitonas. A. Zuikis LRT.lt portalui sako, kad Nidoje pasitiko puikus ir karštas oras, tačiau buriuotojai susidūrė su iššūkiu – diena pasitaikė itin rami, be vėjo.

Žurnalistų regatoje dalyvavusi LRT komanda turėjo įveikti tris etapus. Pirmasis – „pampingo“ etapas. Jo metu Kuršių mariose visai nebuvo vėjo, tad jachtą reikėjo išjudinti ją svyruojant. Po valandos atsiradus vėjui, įvyko dar du plaukimai. Šiandien plaukusios LRT komandos kapitonas A. Zuikis sako, kad regatai pasibaigus įspūdžiai labai geri.

Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

„Oras Nidoje geras, švietė saulė, nors dabar dangus šiek tiek niaukiasi. Azartas laive buvo pakankamai didelis – ir mes lenkėme, ir mus aplenkė. Pirmojo plaukimo metu buvome netgi susidūrę stiebais. Kadangi jachta svyravo, atsitrenkėme į kitos jachtos stiebą. Tačiau tai nebuvo didelis nutikimas“, – pasakoja A. Zuikis.

Regatoje taip pat plaukęs portalo LRT.lt žurnalistas Vytenis Radžiūnas pasakoja, kad šiandien plaukusi LRT komanda kartu regatoje dalyvauja jau antrus metus. Komandos nariai vieni kitus puikiai pažįsta, yra pasiskirstę darbais, kiekvienas žino, kurią burę turi kelti.

Šiandienio plaukimo metu visiems komandos nariams teko įdėti nemažai pastangų, kadangi vėjas buvo labai silpnas.

„Didžiausias iššūkis – kad šiandien nebuvo vėjo. Kai vėjas atsirado, tiesa, labai silpnas, jį reikėjo gaudyti atsargiai. Greitis buvo nuo trijų iki daugiausiai penkių mazgų. Buriuotojams tai labai nedaug. Taigi reikėjo plaukti labai atsargiai“, – įspūdžiais dalijasi komandos kapitonas.

A. Zuikis sako, kad Žurnalistų regata – tai draugiškas plaukimas. Tačiau, natūralu, jei tik yra sportinis elementas, ir žmonės varžosi dėl to, kas greičiau plauks, tuomet atsiranda ir azartas.

Iš viso Žurnalistų regatoje dalyvavo 7 jachtos. Šios dienos regatoje LRT komanda pateko į 6 vietą.

„Nors nugalėti ir nepavyko, tempą stengėmės palaikyti. Dabar lauksime spalio mėnesio, kai turėtų įvykti paskutinis regatos etapas šiais metais“, – pasakoja V. Radžiūnas.

Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Visos Kuršių marių regatos uždarymas – rugpjūčio 12 dieną, šeštadienį. 19 val. įvyks regatos nugalėtojų apdovanojimų ceremonija, 21 val. – Marijono Mikutavičiaus koncertas.

Daugiau Žurnalistų regatos akimirkų – galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt