Tavo LRT

2017.08.11 15:29

Prieš išvažiuodami ilsėtis pirmiausia pasirūpinkite namų saugumu

Buvo toks senas patarimas išvažiuojant palikti šviesą koridoriuje ar viename kambaryje, kad vagys nuspręstų, jog ten, kur visą parą dega šviesa, kažkas gyvena. Iš tiesų tai gali duoti atvirkštinį rezultatą – piktavalis kaip tik gali suprasti, kad namuose nieko nėra. Taip LRT RADIJUI sako draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Ernestas Goliančikas. Be to, pabrėžia jis, išvažiuojat negalima pamiršti elektros prietaisų ir vandentiekio.

– Kokie svarbiausi patarimai galvojantiems apie ilgąjį savaitgalį? Visų pirma siūlote pasirūpinti vandentiekiu ir prietaisais namuose?

– Taip, vandentiekį reikia užsukti, nes vis tiek namuose niekas juo nesinaudos. Įsivaizduokite, jei, kai būsite išvykę kelioms dienoms, atsitiks avarija. Tada vanduo bėgs net kelias dienas, užpils kaimynus ir jie visą savaitgalį negalės naudotis vandeniu.

– O prietaisai?

– Pirmiausia kiekvienas prietaisas „valgo“ elektrą, tad reikia galvoti apie ekonomiškumą. Be to, šį savaitgalį sinoptikai prognozuoja ir perkūniją, o įjungtas prietaisas nuo perkūnijos gali ir sugesti, ir sukelti gaisrą. Taigi išvykstant reikėtų iš tinklo išjungti tokią techniką, kuria tikrai nesinaudosite, – televizorius, kompiuterius ir kt.

– Kodėl svarbu nepalikti maisto produktų?

– Jei gyvenantys nuosavuose namuose paliks maisto likučių, juose gali įsiveisti kažkokių gyvių, o paskui juos iš lauko ateiti pelių, kurias išvyti reikės daugiau pastangų. Geriau pasirūpinti tuo iš anksto.

– Mačiau, kad patariate pagalvoti, kaip elgtis su šviesa.

– Buvo toks senas patarimas išvažiuojant palikti šviesą koridoriuje ar viename kambaryje, kad žmonės, stebintys norimus apvogti butus, nuspręstų, kad ten, kur visą parą dega šviesa, kažkas gyvena. Iš tiesų patarčiau paprašyti kaimynų ar draugų užsukti į namus. Nes šviesa gali duoti ir atvirkštinį rezultatą – piktavalis kaip tik gali suprasti, kad namuose nieko nėra.

– Siūlote, kad kelionė neapkarstų, vengti spūsčių. Ar tai įmanoma?

– Manau, kad taip. Lietuvos automobilių kelių direkcija skelbia remontuojamus kelio ruožus, kur susidaro spūstys. Galima iš anksto pasižiūrėti, ar nevertėtų keisti maršruto. Be to, galima atsisiųsti išmaniąją programėlę, kurioje patys vairuotojai praneša apie spūstis.

– Ką rodo jūsų praktika? Ar labai padaugėja nukentėjusių klientų po ilgųjų savaitgalių?

– Po ilgųjų savaitgalių būna tam tikrų didelių įvykių, pavyzdžiui, spūstyse susiduria daug automobilių. Butuose dėl vandentiekio avarijų įvykių nepadaugėjo, bet pati žala būna daug didesnė negu darbo dieną.