Tavo LRT

2017.08.11 21:09

Kurortai ir poilsiavietės savaitgalį: vietų dar galima rasti, bet reikėtų paskubėti

Nors didžioji dalis nakvynės vietų jau rezervuotos, atvykusieji į Lietuvos kurortus ir poilsiavietes dar gali rasti kur apsistoti, LRT RADIJUI sako Turizmo informacijos centrų vadovai. „Ne visur yra vietų, bet, paieškojus mažuose viešbutukuose, paskambinus į Turizmo informacijos centrą, tikrai padėsime, surasime tą vietą“, – tvirtina Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis. Su didesniais keblumais gali susidurti norintys išsinuomoti baidares, valtis ar kanojas. 

Palangoje didžioji dalis vietų buvo rezervuota dar savaitės viduryje

Anot Palangos turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, penktadienį viešbučių užimtumas jau siekė 90–95 proc. Didžioji dalis apgyvendinimo vietų buvo rezervuotos dar savaitės viduryje.

„Atsitinka visokių dalykų žmonėms, rezervacijos atšaukiamos, pakeičiamos. Visą laiką galima kažką sugalvoti, apgyvendinimo vietų tikrai yra“, – tvirtina R. Kmitienė ir priduria – norintiems rasti, kur apsistoti, galės padėti Turizmo informacijos centras.

Pasak pašnekovės, Palangos kurortas jau pasiekė vasaros turizmo piką – lankytojų skaičius išlieka itin didelis jau beveik tris savaites: „Mes labai džiaugiamės, kad pagaliau į Lietuvą atėjo vasara ir Palanga pulsuoja tikruoju kurorto režimu. Tikrai yra ką veikti. Daug pramogų, koncertų, įvairių užsiėmimų. Todėl, kas sugalvos atvykti pas mus į Palangą, tikrai nepasigailės, ypač šį savaitgalį.“

R. Kmitienės aiškinimu, svečiams nederėtų jaudintis dėl padidėjusio turistų skaičiaus, nes restoranai ir kitos paslaugas teikiančios vietos pasirūpino didesniu aptarnaujančio personalo skaičiumi. Be to, lankytojai galės mėgautis ir paties turizmo centro teikiamomis paslaugos, pavyzdžiui, nemokamomis ekskursijomis.

Pagal šių metų pirmųjų dviejų ketvirčių statistiką, Palangoje apsilanko panašus turistų iš Lietuvos ir iš užsienio skaičius. Užsienio turistai dažniausiai atvyksta iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Skandinavijos šalių.

BNS nuotr.

Svečių netrūksta ne tik paežerėse, bet ir pačiuose Molėtuose

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė taip pat tvirtina, kad kurorte lankytojų netrūksta, todėl dar neradusiems kur apsistoti pašnekovė rekomenduoja kreiptis į Turizmo informacijos centrą.

„Mūsų duomenimis, dar yra kelios vietos kaimo turizmo sodybose ir didžiuosiuose poilsio namuose bei kempinguose, tačiau ne tiek daug, kiek galima pasiūlyti tada, kai būna ne pikas“, – pabrėžia D. Kulienė.

Jos teigimu, nereikėtų manyti, kad svečiai daugiausia apsistoję kaimo turizmo sodybose ir prie aplink Molėtų esančiuose kempinguose. D. Kulienės pastebėjimu, žmonių gausu ir pačiame mieste, nes čia susitelkusios maitinimo įstaigos, informacijos centras, vandenlenčių parkas ir kitos paslaugos.

„Šį savaitgalį pagrindiniai kultūriniai renginiai – Žolinės šventės kaimeliuose. Jeigu ką gundo tokie vietiniai renginukai, mielai prašome juose apsilankyti. Šiaip visos įstaigos, vietos yra pasirengusios priimti turistus. Tai Dubingių žirgynas, Asvejos regioninis parkas, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas, galima užsukti ir į Turizmo informacijos centro virtualią ekskursiją“, – siūlo D. Kulienė.

Į Molėtus pailsėti užsuka ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Didžioji dalis užsienio turistų – latviai, tačiau atvyksta vokiečiai, olandai, prancūzai.

BNS nuotr.

Druskininkus labiau mėgsta turistai iš užsienio

Druskininkai lankytojų gausa galėjo pasidžiaugti dar liepą, todėl ir šį savaitgalį kai kur laisvų vietų jau nėra, sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas R. Palionis: „Ne visur yra vietų, bet paieškojus mažuose viešbutukuose, paskambinus į Turizmo informacijos centrą, tikrai padėsime, surasime tą vietą ar Druskininkų kempinge, ar kažkur kitur. Šį savaitgalį dar tikrai atsiras vietų.“

R. Palionis priduria, kad toks didelis užimtumas Druskininkams būdingas per beveik visus savaitgalius, nes kai kurie žmonės į kurortą vyksta jau daugybę metų. Be to, per pastaruosius kelerius metus Druskininkuose įsikūrė SPA viešbučiai, kurie prikviečia didesnes finansines galimybes turinčius svečius.

„Turime tikrai stiprius SPA viešbučius, kur galime priimti finansiškai daugiau sau leidžiančius žmones. Ne paslaptis, du traukos objektai, kuriuos sunku rasti mūsų regione, – slidinėjimo trasa ir vandens parkas. Tie objektai tikrai labai traukia daug  kaimyninių šalių turistų. Turiu omenyje Lenkiją, Baltarusiją, Latviją, Kaliningrado sritį“, – nurodo R. Palionis.

Šiuo metu, anot pašnekovo, kurorte vis dėlto daugiausia užsienio turistų, atvykusių iš Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos. Taip pat nuo seno Druskininkus itin mėgsta ir juose ilgesniam laikui apsistoja svečiai iš Izraelio.

BNS nuotr.

Iš anksto neužsirezervavus baidarių, jų gali ir nelikti

„Palūšės valtinės“ vadovas Kostas Danilevičius atkreipia dėmesį – sušilus orams norinčiųjų plaukti Lietuvos upėmis ir ežerais padaugėjo, todėl jau daug valčių, baidarių ir kanojų yra rezervuota. „Žmonės žino, kad numatomi karštesni savaitgaliai, todėl dažniausiai užsisako anksti“, – sako K. Danilevičius.

Jo pastebėjimu, pastarosiomis dienomis judėjimas upėse iš tiesų primena autostradą, tačiau norintys plaukti laisviau gali pasirinkti kitą, nei įprasta, plaukimo laiką. „Galima to išvengti. Duodame patarimus. Vis tiek žinome, kurios upės labiau apkrautos, todėl stengiamės padalinti laikus. Jei kas nori pabūti vienas, galima išplaukti anksčiau ar pradėti plaukimą popietę. Galima pamatyti tą upę ir apkrautą, ir laisvai vienam praplaukti, pritaikius laiką, išplaukus anksčiau ryte ar popiet“, – tvirtina K. Danilevičius.

Jis priduria – jei atvykusieji neras laisvų baidarių, valtinės dažnai gali pasiūlyti kitas priemones, pavyzdžiui, valtis ar kanojas, arba rekomenduoti kolegas, kurie dar galėtų turėti laisvų vietų.

„Dažniausiai vis tiek renkame informaciją, žinome, pas ką kas likę. [...] Jei ne pas vieną baidarinininką, tai pas kitą. Mes dalinamės informacija ir nusiunčiame žmones pas savo kolegas kažkur kitur“, – pabrėžia K. Danilevičius.