Tavo LRT

2017.08.11 15:43

Atskleista paslaptingo „Labas rytas, Lietuva“ personažo su šalmu tapatybė

Monika Visockytė, LRT.lt2017.08.11 15:43

Nuo antradienio vakaro „Labas rytas, Lietuva“ komanda dalyvavo žygyje po Neringą. Kartu su laidos vedėju Ignu Krupavičiumi rytais žiūrovus sveikino ir po šalmu veidą slėpęs svečias, kuris daugeliui žiūrovų priminė personažą Stigą iš laidų „Aukščiausioji pavara“. Šį rytą buvo atskleista paslaptingojo žmogaus tapatybė – tai žinomas Lietuvos lenktynininkas Antanas Juknevičius. Portalui LRT.lt jis pasakojo, kaip sulaukė pasiūlymo priimti smagų kūrybinį iššūkį ir kaip jautėsi leisdamas dienas naujame amplua.

Ar ilgai svarstėte prieš sutikdamas tapti slaptu laidos svečiu?

–Idėja man pasirodė labai įdomi, tad, žinoma, sutikau prisijungti. Būdamas Nidoje netikėtai sutikau žurnalistą Igną Krupavičių. Jis pasiūlė improvizaciją, sakė: „Žinau, kad skaniai verdi plovą, gal galėtum kurios nors laidos metu pagaminti?“ Atsakiau, kad jokių problemų. Kai praėjusį šeštadienį susitikome koncerte, I. Krupavičius papasakojo, kad planas šiek tiek pasikeitė ir eteryje teks pasirodyti dažniau. Tuomet sužinojau apie idėją, kad turiu būti tarsi vaiduoklis ar ufonautas, kuris kartas nuo karto išnyra laidoje. Aš esu, tačiau manęs lyg ir nėra.

„Labas rytas, Lietuva“ laidos kūrėjų archyv. nuotr.

Man tai – absoliučiai pirma tokia patirtis. Be treniruočių ir ilgesnių pasitarimų trečiadienį pradėjome filmuoti. Gerai pagalvojus, apskritai tiesioginiame eteryje esu buvęs tik kelis kartus. Stengiausi elgtis laisvai, nepervaidinti, kartais mirktelėdavau kadre, pakreipdavau galvą. Tikiuosi, kad man pavyko įeiti į vaidmenį. Jaučiausi atsipalaidavęs ir viską dariau natūraliai. Manau, kaip nesitreniravus ir ekspromtu, viskas ėjosi neblogai.

„Labas rytas, Lietuva“ laidos kūrėjų archyv. nuotr.

Kaip apibūdintumėte pastarąsias tris dienas, praleistas su „Labas rytas, Lietuva“ komanda?

–Esu neringiškis, tad šiame krašte jau išties daug visko matęs. Daugybę kartų būriavęs ir kanojomis plaukęs. Didžiąją dalį žmonų, su kuriais mes susitinkame laidose, vienaip ar kitaip pažįstu.  Tačiau tokio koncentrato nuotykių, koks buvo per šias tris dienas, niekada gyvenime neteko patirti. Ketvirtadienį, dar nepradėjus švisti, išplaukėme su kanoja ir laukėme, kol pakils saulė, čia, štai, važiuojame susitikti su „reindžeriu“, čia – esame Naglių rezervate, o paskui dar keliaujame važinėti vėjaračiais. Šauniausia šiomis dienomis buvo kūrybinė grupė, kuri per kelias valandas sugeba sukurti penkis ar šešis reportažus, ir aš matau, koks sudėtingas yra jos darbas. Žiūrint laidą per televizorių sunku net įsivaizduoti, kaip viskas vyksta. Ekrane atrodo, kad reportažai klojasi kaip per sviestą, o už kadro kartais kyla dideli iššūkiai. Nesklandumai pašalinami iškart, žiūrovas nė nepastebi, jei kažkas galbūt lūžo, trūko ar nebuvo ryšio.

„Labas rytas, Lietuva“ laidos kūrėjų archyv. nuotr.

Kokių žiūrovų reakcijų sulaukdavote?

–Tokie dalykai patraukia žmonių dėmesį: kas, kodėl, kaip? Ryte geri kavą ir matai, kaip laidoje žmonės mankštinasi, o šalia jų kažkas sėdi ant suoliuko. Ši situacija išsisprendė ekspromtu. Skubėdami atkeliaujame į jogos treniruotę, kyla klausimas, kaip aš turėčiau elgtis? Mankštintis kartu su laidos dalyviais? Tačiau aš esu atskiras personažas, man nereikia mankštintis. Išeina taip, kad atsisėdu ant suoliuko, žvelgiu į jūrą ir tinginiauju. Vakar atsitiktinai sutikome vieną moterį, dalyvavusią mankštoje, ji prasitarė, kad epizodas išties buvo linksmas ir juokingas. Tikiu, kad slaptas laidos svečias žiūrovams neturėjo kelti neigiamų jausmų.

„Labas rytas, Lietuva“ laidos kūrėjų archyv. nuotr.

Šį rytą laidoje gaminote uzbekišką plovą, atskleiskite, koks tai receptas?

–Uzbekai – plovo autoriai. Nors įvairiose Viduriniosios Azijos ir Kaukazo respublikose jį gamina šiek tiek kitaip, tikrasis plovas turėtų būti uzbekiškas. Jo, beje, yra kelios rūšys, aš gaminu tradicinį uzbekišką plovą. Ne paslaptis, daugybę metų dirbau Kazachstano komandos „Astana“ treneriu ir vadovu, labai daug laiko leisdavau [tuose kraštuose]. Be to, nuo seno turiu pomėgį gaminti maistą, dar nuo tada, kai tai nebuvo madinga. Man tai lyg meditacija. Labai mėgstu į patiekalų gamybą įtraukti draugus. Plovas tam yra turbūt vienas tinkamiausių patiekalų, nes jo gamyba trunka tris valandas. Gaminant plovą reikia kantrybės, skubėti negalima. Smagus visas gamybos procesas, kuris vyksta aplink laužą, bendraujant. Kazano puode troškinami produktai skleidžia malonų aromatą. Šio ryto plovas išsiskyrė dar ir tuo, kad buvo ekologiškas. Po tokių ingredientų kaip kantrybė ir meilė, kuriuos reikia dėti į visus patiekalus, gamyboje buvo naudojama avelės, užaugintos Neringos nacionaliniame parke, UNESCO saugomoje teritorijoje, ir valgiusios tik ekologišką žolę, mėsa.

Neringos krašte gyvenate 20 metų. Kuo labiausiai jus žavi ši vietovė?

–Žavi visas Kuršių nerijos kraštas – nedidelis žemės lopinėlis tarp dviejų didelių vandens telkinių: Baltijos jūros ir Kuršių marių. Aš manau, kad mane kažkada užbūrė Nerija, dėl to joje esu, džiaugiuosi ir leidžiu daug laiko. Vakar jūra buvo rami kaip stiklas, o marios banguotos. Užvakar – atvirkščiai. Jei keičiasi vėjai, viskas keičiasi. Šiame krašte net ir oro sąlygos yra geriausios Lietuvoje – daugiausiai saulėtų dienų metuose.

Dabar dėl darbų turiu gyventi Vilniuje, bet mano namai yra Neringoje, čia praleidžiame ir  visą vasarą. Laikau save neringiškiu. Mus netgi vadina Neringos ekipažu, nes ir šturmanas Darius Vaičiulis yra neringiškis. Abu esame Neringos piliečiai.

„Labas rytas, Lietuva“ laidos kūrėjų archyv. nuotr.

Ar pasiryžtumėte dar kartą imtis panašaus kūrybinio iššūkio?

–Kai atlieki veiksmą, kuris sukelia tik teigiamas emocijas, po kažkiek laiko norisi jį pakartoti. Nežinau, kokiame amplua tai būtų galima pakartoti, bet aš tikrai pasisėmiau vien teigiamų pojūčių ir gerų prisiminimų. Su tokia profesionalų komanda aš su džiaugsmu dalyvaučiau dar kartą. Man būtų džiaugsmas. Gerai praleidau laiką, tikiuosi, kad ir kitoje ekranų pusėje žmonėms buvo smagu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt