Tavo LRT

2017.08.13 15:06

Klausiate – atsakome. Kas yra dvigubas dublis?

Dvigubas dublis arba dvigubas dviženklis rodo tam tikrus krepšininko rezultatus rungtynių metu. Taip sako krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis ir pažymi, kad kartais galima išgirsti komentatorių sakant ir „trigubas“ ar „keturgubas dublis“, tačiau tokie atvejai krepšinio aikštelėje pasitaiko gana retai.

LRT RADIJO klausytoja Nijolė iš Kupiškio domisi krepšinio terminais. „Žiūrėjome krepšinio rungtynes ir išgirdome komentatoriaus frazę „dvigubas dublis“. Kažkada per radiją girdėjau, kad tokio termino nėra. Tad galbūt dabar jis atsirado? Ką jis reiškia? Ir ar gali būti trigubas ar keturgubas dublis?“ – teiraujasi moteris.

Anot krepšinio komentatoriaus V. Čeponio, dvigubas dublis būna tada, kai kuris nors krepšininkas surenka dviženklį taškų skaičių ir, pavyzdžiui, dviženklį atkovotų kamuolių skaičių. „Tarkime, jei kuris nors žaidėjas įmeta 15 taškų, atkovoja 13 kamuolių – tai jau yra dvigubas dublis“, – aiškina profesionalas.

Krepšinio komentatorius pastebi, kad kalbininkai rekomenduoja šį terminą vartoti kitaip – „dvigubas dviženklis“, tačiau terminas „dvigubas dublis“ taip pat yra taisyklingas ir vartotinas.

V. Čeponio teigimu, rečiau, bet pasitaiko ir trigubų ar net keturgubų dublių. „Trigubas dublis būna tada, kai krepšininkas, tarkime, pelno dešimt taškų, atkovoja dešimt kamuolių ir atlieka dvylika rezultatyvių perdavimų.

Keturgubas dublis arba keturgubas dviženklis pasitaiko itin retai – pavyzdžiui, kai vienas iš žaidėjų pelno ir dviženklį taškų skaičių, ir dviženklį atkovotų kamuolių skaičių, dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių ir dar perima, pavyzdžiui, dešimt kamuolių. Bet tai krepšinio rungtynėse pasitaiko itin retai“, – tikina V. Čeponis.

Krepšinio komentatorius pats teigia net nepamenantis, ar per savo karjerą teko matyti keturgubą dviženklį. „Tai turėtų būti labai universalus krepšininkas, kuris ir taikliai mėto, yra šoklus ir aukštas, gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių, atlieka daug rezultatyvių perdavimų, perima daug kamuolių. Nepamenu, kad kas pastaruoju metu būtų atlikęs keturgubą dublį“, – svarsto V. Čeponis.