Tavo LRT

2017.08.09 12:18

„Labas rytas, Lietuva“ komanda išsiruošė į žygį po Neringą: I. Krupavičius laidą ves pabudęs kopose

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2017.08.09 12:18

Jau trečiadienio rytą „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius žada su LRT žiūrovais sveikintis pabudęs kopose. Čia žurnalistas prieglobsčio ieškos net tris naktis, mat su visa laidos komanda išsiruošė į žygį po Neringą. Be to, jam kompaniją palaikys ir paslaptingas, Lietuvoje gerai žinomas kompanionas.

„Neringos kraštas tarsi suponuoja, kad, norint patirti visą jos gamtą, reikia po ją pasivaikščioti. Neringoje žygiai darosi itin populiarūs, todėl mes nutarėme: kodėl gi visai laidai neišsiruošus į žygį?“ – apie iki šiol eteryje nematytą nuotykį pasakoja žurnalistas. I. Krupavičiaus teigimu pakeliui laidos komanda žada parodyti gausybę dalykų.

Taip pat žygio metu nebus pamirštos ir aplinkosauginės problemos.

„Pasiimsiu šiukšlių maišą į rankas ir pažiūrėsiu, ar pas mus tikrai daug šiukšlių. Prisiminsime, kur galima statyti palapinę.(...) Kažkurioje vietoje nakvosiu, prabusiu ir tai aptarsime. Stengsimės pagauti žinomų žmonių, kurie Neringoje pamiršta savo profesijas ir veikia kažką kitą: koks jų laisvalaikis, kokie pomėgiai, su dainininku žvejosime ar su valdžios atstovu grybausime. Domėsimės įvairiausiais pajūrio projektais, pavyzdžiui, kaip apsaugoti mūsų kopas, mat tai mėginama daryti net įvairiomis skulptūromis“, – žada laidos vedėjas.

Be to, I. Krupavičiui kompaniją palaikyti žada paslaptingas kompanionas, kurio tapatybę LRT TELEVIZIJOS žiūrovai sužinos tik žygio pabaigoje. 

„Į kelionę leidžiamės su žinomu Lietuvos žmogumi, kuris irgi nori patirti žygio malonumą, kuris kartu su manimi išbandys viską ir laidos pabaigoje dalinsimės įspūdžiais, sužinosime, kas tas žmogus yra“, – intriguoja pašnekovas.

Jo teigimu, visas laidos kolektyvas idėją žygiuoti pajūriu priėmė entuziastingai ir kruopščiai dirbo, kad tai taptų įmanoma: „Visi išvien užsidegę, viską pamiršę atsiduodame ir planuojame kaip savo atostogas, kurios yra ir darbas. Norisi pasidalinsi su žiūrovais viskuo.“

Jubiliejinė vasara – aktyviausia

Šiemet „Labas rytas, Lietuva“ komanda vasaros transliacijas pasitiko itin energingai – vedė sporto treniruotes autobuso stotelėse, lipo ant vandens motociklo, šoko parašiutu ir išbandė kitas neįprastas tiesioginio eterio vietas. Tačiau šie metai laidai „Labas rytas, Lietuva“ ypatingi ir tuo, kad tai – jau trisdešimtieji gyvavimo metai.

„Su kiekvienais metais daromės ir aktyvesni, ir labiau treniruoti, su metais jaunėjam, aktyvėjam iki lengvo išprotėjimo ribos, bet tikimės, kad į senatvę visko bus dar daugiau, tai – toks jubiliejinis pasitikimas. Jis nėra planuotas, bet taip dainavo širdis“, – tikina I. Krupavičius.

Vis dėlto, ne visi sumanymai praėjo taip sklandžiai, kaip norėtųsi: tiesioginėje transliacijoje iš Palangos LRT TELEVIZIJOS žurnalistas susižeidė. Tiesioginio eterio metu I. Krupavičius susižalojo veidą – traumą patyrė būdamas ant vandens motociklo.

Tačiau panašu, kad nesklandumai nuo nuotykių žurnalisto neatbaidė. „Visada bijai kažkokių netikėtumų, bet tuo labiau jų ir lauki. Nežinojimas ir veda į priekį, verčia ieškoti kažko naujo, neišbandyto. Kai patiri nakvynę po atviru dangumi, tą išgyvenimą gali paprasčiau kitiems perteikti, nei tiesiog pasakoti apie tokią galimybę. Patyrimas yra labai svarbu“, – įsitikinęs jis.

Lietuviškas pajūris – dalelė tavęs

Nemažai pasaulio apkeliavęs I. Krupavičius į lietuviškąjį pajūrį nuolat atvyksta ne tik darbo reikalais. Jis tikina, kad jis šiemet pirmą kartą vasarą leidžią tik Lietuvoje, mat šio metų laiko savo šalyje turime nedaug ir, žurnalisto įsitikinimu, šį laiką reikia išnaudoti kuo intensyviau.

„Į pajūrį stengiuosi vykti kiekvieną savaitgalį. Nei ežeras, nei upė niekada man neatstos tų plačių jūros horizontų“, – tvirtina I. Krupavičius.

Neatstos, jo teigimu, niekas ir lietuviško pajūrio: „Neseniai buvau Odesoje: yra ten ir šiltesnė jūra, ir smėlis. Tačiau Lietuvoje – kažkoks nepaaiškinamas ryšys. Kokia ta mūsų jūra bebūtų: šalta, vėjuota ar lietinga, bet viduje jaučiasi, kad tai yra mūsų, kad tai – dalelė tavęs. Pakrantės Lietuvoje nėra daug, bet mes ją turime. Juk daug Europos šalių jos ir neturi. Turime dalykus, kuriuos kartais nelabai vertiname. Turime nuostabų kraštą ir pakeliavęs po pasaulį, galiu drąsiai pasakyti, kad turime kuo didžiuotis.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt