Tavo LRT

2017.08.23 13:43

Naujajame LRT sezone – pasaulį sužavėję serialai

LRT.lt2017.08.23 13:43

LRT TELEVIZIJA savo žiūrovus netrukus pakvies į naująjį sezoną, o jo metu naujienų pasiūlys ir serialų megėjams.   

Nuo rugpjūčio 28 d. LRT eteryje – net trys nauji serialai. 

Pirmadieniais 23.15 val. prie ekranų kvies daugelį sužavėjęs „Jaunasis popiežius“

47 metų amerikietis kardinolas Lenis Belardo daug kam netikėtai tampa jauniausiu Bažnyčios istorijoje popiežiumi, pasivadinusiu Pijumi XIII-uoju. Besivaržančios kardinolų grupuotės išrinko jį kaip kompromisinę figūrą. Intrigantai tikėjosi, kad galės lengvai manipuliuoti nepatyrusiu Popiežiumi. Deja, netrukus paaiškėja, kad Pijus XIII yra ekscentriška asmenybė, kupina gan prieštaringų savybių. Jis pasižymi keistu humoro jausmu, yra griežtas, itin konservatyvus. Tai reiškia, kad lemtingą klaidą padariusių kardinolų bandymai suvaldyti pontifiką kažin ar bus sėkmingi.

Režisierius P. Sorrentino ir aktorius J. Law apdovanoti specialiu prizu tarptautiniame Venecijos kino festivalyje. „Jaunasis popiežius“ nominuotas „Jupiter“ prizu geriausio tarptautinio serialo kategorijoje.

„Tvin Pyksas“ – vienas labiausiai šiais metais lauktų serialų. Jį LRT TELEVIZIJA rodys antradieniais 23.15 val.

Milijonus gerbėjų visame pasaulyje surinkęs serialas tapo kultiniu kino reginiu. Pirmi du sezonai buvo sukurti 1990 ir 1991 metais. 

1991 m. serialas laimėjo 3 „Auksinio gaublio“ apdovanojimus, įskaitant statulėles geriausio TV serialo ir geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijose, taip pat buvo nominuotas net 14 „Emmi“ nominacijų. Po 26 metų pertraukos, 2017-aisiais žiūrovams pristatytas trečiasis šio serialo sezonas.

Prieš  daugiau nei ketvirtį amžiaus mažo Tvin Pykso miestelio gyventojus pribloškia paslaptinga mokyklos grožio karalienės Loros Palmer žūtis. Ir nors po ilgų peripetijų žudikas buvo rastas, seniai prabėgusių metų atgarsiai vėl primena apie save. 

Praėjus 25 metams FTB randa įvairių keistų dokumentų pilną dėžę. Agentė gauna užduotį juos išanalizuoti ir atskleisti tapatybę asmens, kuris juos paliko. Ji susipažįsta su paslaptingais miestelio gyventojais, apžiūri agento Deilo Kuperio tyrimų raportus, laikraščių iškarpas ir kitokią informaciją. 

Įvairių siužetų maišalynėje į pirmą planą iškyla agento D. Kuperio bandymai ištrūkti iš Raudonųjų kambarių labirinto, kuriame jis praleido pastarąjį savo gyvenimo dvidešimtpenkmetį. Pirmoje scenoje mes vėl Raudonajame  kambaryje, kuriame L. Palmer agentui D. Kuperiui ištarė pranašiškus žodžius: „Susitiksim po 25 metų“. Taip ir įvyksta,  tik abu jie – ketvirčiu amžiaus vyresni.  

Naujosios serijos sukurtos kaip atskiros dalys, todėl ankstesnių sezonų nematę žiūrovai be vargo susigaudys naujojo sezono siužeto peripetijose. Daug dėmesio skiriama personažams, kurie pasirodė pirmuose sezonuose; tiesa, daug ankstesnių serijų aktorių jau iškeliavę anapilin. Naująjį sezoną pasirodys 217 atlikėjų, tarp jų ir Holivudo žvaigždės, ir muzikantai, ir, žinoma, pats Davidas Lynchas. Ilgame aktorių sąraše: Naomi Watts, Amanda Seyfried, Monica Bellucci. 

Režisierius dar kartą mums įrodo, kad sugeba „žaisti  kiną“, kuria absoliučiai stulbinamus vaizdus ir nepakartojamą atmosferą. Taigi vėl stebėsimės neprilygstama D. Lyncho fantazija, vėl grįš tas nerimo jausmas, kurio joks kitas režisierius nemoka sukurti taip magiškai ir viliojančiai.

Trečiasis „Tvin Pykso“ sezonas neabejotinai bus toks pats įdomus ir mistiškas, kaip ir pirmieji du. Puikios naujienos ir garso takelio gerbėjams – muzikos autoriumi ir toliau liks Angelo Badalamentis. 

„Kartą jau sulaužėme televizijos šablonus. Esame per žingsnį, kad sulaužytume iš naujo,“ – prasitarė prieš naujosios serijos premjerą aktorė Mädchen Amick, vėl suvaidinusi mistinio baro barmenę Šeli Džonson.

Naujojo serialo prologas 2017 metų Kanų kino festivalyje buvo sutiktas penkių minučių ovacijomis.

Trečiadieniais nuo 22.45 val. LRT žiūrovai galės mėgautis serialu „Vokietija 1983-iaisiais“

24 metų kariškį Martiną Rauchą užverbuoja Rytų Vokietijos saugumas. Vaikinas tikisi, kad tapęs šnipu Vakaruose, jis padės savo sunkiai sergančiai motinai, kuri laukia inkstų donoro. Atsidūrus Vakarų Vokietijoje, jam greitai pavyksta įgauti naujųjų vadovų pasitikėjimą ir prieiti prie slaptų NATO dokumentų. Tačiau laikui bėgant, jaunąjį šnipą ima persekioti sąžinės priekaištai. Kas svarbiau – meilė motinai ir pareiga socialistinei tėvynei, ar jo veiksmų sukelta niekuo dėtų žmonių mirtis?

Serialui teko „Emmy“ apdovanojimas už geriausią dramą. Jis taip pat apdovanotas Monte Carlo tarptautiniame televizijos filmų festivalyje. „Vokietija 1983-aisiais“ pelnė vokiečių kino prizas „Auksinė kino kamera“ už geriausią mini serialą. Vokietijos televizijos apdovanojimą pelnė aktorius Jonas Nay. Iš viso – 8 apdovanojimai, 11 nominacijų.

Dar viena naujiena serialų mylėtojų laukia nuo rugsėjo 5 d. Darbo dienomis 10.15 val. bus rodomas serialas „Štutgarto kriminalinė policija“.

Štutgarto policijos žmogžudysčių skyriaus komandai vadovauja atsakinga, skubotų išvadų nemėgstanti ir labai savarankiška vyriausioji komisarė Martina Zaifert. Ji sugeba rasti tinkamiausią sprendimą esant sudėtingiausioms aplinkybėms. Komisaras Joachimas Štolis – impulsyvus vyrukas, ne visada laikosi taisyklių ir, tirdamas nusikaltimą, dažnai remiasi intuicija. Ko nepasakysi apie drausmingąją komisarę Aną Badosi.

Komandą papildo analitinio proto, kiek drovus intravertas, kriminalistikos asistentas Rikas Zanderis, šios sutelktos grupės informacinių technologijų asas. Kad tyrėjai neužsimirštų ir nenukryptų nuo temos, rūpinasi jų griežtas šefas, skyriaus viršininkas, kriminalistikos direktorius Michaelis Kaizeris. Kartu su teismo medike, pėdsakų ekspertais ir technikais ši darni komanda Štutgarto nusikaltėliams nepalieka nė menkiausios galimybės likti nenubaustiems.

Populiariausi