Tavo LRT

2017.08.02 12:12

„Svarbios detalės“: medikai ima kyšius ar padėkas?

LRT.lt 2017.08.02 12:12

Vilnietė Giedrė ne kartą medikams ir policijos pareigūnams yra davusi kyšius, o kartą patys policininkai moterį palydėjo iki bankomato, kad ši galėtų išsigryninti pinigus. Tačiau viena korumpuočiausių sričių, pasak vilnietės, yra medicina, nes kyšius medikams duoda labai dažnas žmogus, susidūręs su sveikatos problemomis. 

Apie tai LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidoje „Svarbios detalės“ prabilusi vilnietė viešai kalbėti neišdrįso – ji savo veidą slėpė už širmos. 

„Aš supratu, kad esu nusikaltimo bendrininkė, o už tai gresia baudžiamoji atsakomybė“, – laidos vedėjai Živilei Kropaitei sakė pašnekovė. 

Tuo tarpu Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas studijoje tvirtino, kad Lietuvoje medikams nesiūlomi kyšiai, o tik padėkos. 

„Jūs sėdit ir visai Lietuvai sakote, kad medikai Lietuvoje neima kyšių. Tai ko jūs tikitės, kad mes tapsime nekorupcine valstybe? Man tiesiog pikta klausytis“, – L. Labanauskui sakė už širmos sėdinti Giedrė. 

Nors aštrioje diskusijoje sveikatos apsaugos sistemą kaip vieną korumpuočiausių kalbant apie smukųjį kyšininkavimą įvardijo ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai, tačiau tai neigiantis L. Labanauskas piktinosi, jog diskusijos metu šešėlis ir kaltinimai kyšininkavimu metami visiems 13 tūkst. Lietuvoje dirbančių gydytojų. 

Apie kyšininkavimo mastelius, realius atvejus, Lietuvoje įsišaknijusias problemas sveikatos apsaugos sistemoje bei kyšininkavimą policijoje – emocinga diskusija jau šį ketvirtadienį 21.20 val. LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidoje „Svarbios detalės“ su Ž. Kropaite.