Tavo LRT

2017.07.28 19:37

LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą baigėsi: su kokiais įspūdžiais grįžo žurnalistai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.28 19:37

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta 10-ies dienų kelionė aplink Lietuvą, į kurią leidosi LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius, baigėsi. Žurnalistai parsivežė daugybę pasakojimų, kasdien fiksavo įdomiausius kasdienybės faktus ir kalbino žmones. Apie tai, kaip sekėsi visos kelionės metu ir kokios informacijos pavyko parsivežti, žurnalistai pasakojo LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Kelionės metu, kaip pasakojo R. Kupetytė ir E. Kubilius, jie pamatė išties nevienalytę Lietuvą. Aplankius daugybę šalies vietovių matyti, kad žmonėms rūpi jų problemos, tos, kurių sostinėje galbūt nė nepastebime, kalbėjo žurnalistai.

„Lietuva yra skirtinga ir tikslas buvo nei sumenkinti, nei per daug išaukštinti. Vieni žiūrovai ir klausytojai klausė, kodėl nekalbame apie piliakalnius, kitiems per daug alkoholizmo problemos, bet tikslas buvo važiuoti ir fiksuoti tai, ką matome, kokia mūsų Lietuva yra šiandien“, – sako E. Kubilius.

Kaip pasakojo R. Kupetytė, problemos, tokios kaip alkoholizmas ar emigracija, šalyje yra globalesnės, bet iš tiesų matyti, kad kasdienybėje žmonėms reikia visai nedaug.

„Kaip viena močiutė sako: „Norėčiau, kad pensiją ne 3, o 30 eurų pakeltų ir man visiškai pakaktų“. Atrodo – kiek žmogui išties nedaug reikia. Arba kai didžiausia miestelio problema yra kelias, kuriuo negali privažiuoti. Kasdienės problemos – labai nedidelės ir reikia tik nedidelio postūmio“, – pastebi R. Kupetytė.

Visa žurnalistų aparatūra kelionės metu – tai vienas išmanusis telefonas ir mikrofonas. Naudodami šias darbo priemones R. Kupetytė ir E. Kubilius tiesiogiai jungdavosi į radijo ir televizijos laidas, filmuodavo pašnekovus ir įrašydavo interviu bei juos montuodavo.

Žurnalistų pasakojimu, Lietuvą išties įmanoma apkeliauti per 10 dienų. Norint apvažiuoti šalį susidaro apie 1700 km, tačiau R. Kupetytė ir E. Kubilius nuvažiavo beveik 3000 km, nes kasdien laukdavo daugybė netikėtumų.

„Keliai nėra tokie geri, žvyrkelių pamatėme labai daug, susitikdavome su žmonėmis ir su visais norėdavosi pabendrauti, o tada – būtinai arbatos, kavos ir saldainių, visi sutikti žmonės turėjo ką papasakoti. Kaip, pavyzdžiui, paskutinė mūsų kelionės diena: labai skubėjome, nuvažiavome į Linkmenų kaimą pasikalbėti su paštininku, o jis mus nuvedė į paukščių kaimą, kur gyvena patys optimistiškiausi mūsų kelionėje sutikti žmonės tarp stručių, ožkų, avių“, – įspūdžius prisimena R. Kupetytė.

Daugiau apie LRT RADIJO kelionę – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.