Tavo LRT

2017.07.27 12:52

„Palanga. Kultūros maratonas Kablys“: tautinio kostiumo dirbtuvės ir energinga muzika

Nemokamus koncertus, parodas, kino peržiūras ir interaktyvias menines instaliacijas pristatantis projektas „Palanga. Kultūros maratonas Kablys“ įgauna dar didesnį pagreitį ir nesiliauja stebinti pajūrio svečių ir gyventojų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakota, kokie projekto renginiai džiugino praėjusią savaitę ir kas lankytojų laukia artimiausiu metu.

Lietuvos Kultūros ministerija 2017-uosius paskelbė tautinio kostiumo metais. Siekiant populiarinti tautinį kostiumą, įprasminti jį valstybinėse šventėse, Aukštaitijos, Sūduvos, Dzūkijos bei Žemaitijos kultūrinio paveldo puoselėtojai organizuoja parodas, rengia seminarus ir edukacinius mokymus apie tautinį kostiumą.

„Kablio“ vasaros rezidencija Palangoje taip pat prisijungė prie šios misijos ir nuo rugpjūčio 1-osios pristato projektą „Meistarnė“, kuris lankytojų lauks visą mėnesį.

Etnoklubo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė sako, kad visą mėnesį lankytojai galės pabandyti patys pasigaminti tautinį kostiumą.

„Na, jeigu ne visą kostiumą, tai kažkokią detalę. Ar išsiuvinėti, ar išausti, ar nusipinti, ar pasisiūti. Galės pabandyti ir padaryti savo rankomis“, – sako Z. Baniulaitytė.

Visos šios veiklos bus lydimos energingos muzikos. Grupei „Baltasis Kiras“ praėjusios savaitės koncerte kultūros „Kablyje“ atstovavo vokalistas Tautvydas Paulius Augustinas. Sausakimšą publikos salę šokdinęs atlikėjas visada džiaugiasi koncertais prie jūros.

„Man jūra – tai surfas. Čia kaip muzikoje rokenrolas. Tu groji, atrodo, vis tą patį koncertą, bet vis kitaip, su tais pačiais žmonėm, bet vis kitaip, tuose pačiuose miestuose, bet vis kitose erdvėse ir, atrodo, kad visąlaik gaudai tą bangą ir kai pagauni, tai vis plauki ant tos banglentės. Jei tau pavyksta ją suvaldyti, tai tu skrendi ir, man atrodo, kad jūra žmonėms duoda visišką laisvės ir skrydžio potyrį“, – sako „Baltasis Kiras“ vokalistas.

Kiekvieną darbo dieną „Kablio“ vasaros rezidencijoje Palangoje ta[p pat galima išgirsti džiazo scenoje puikiai žinomo pianisto Olego Molokojedovo koncertus. Jaukūs ir šilti muzikiniai vakarai dovanos ne tik pažįstamas džiazo melodijas, bet ir improvizacijų įvairovę. Negana to, šioje terasoje labai dažnai galima išgirsti ir Klaipėdos džiazo orkestro atlikėjų ansamblius bei originalias koncertines programas.

Artimiausiu metu terasa bus kupina O. Molokojedavo džiazo, liepos 29-ąją skambės originalaus pavadinimo – „Whypeopledance“ – didžėjų komandos muzika, svečių lauks LRT kino foto sienelė.

Vos keliais šimtais metrų nuo paplūdimio nutolusi kultūros „Kablio“ vasaros terasa primena vasaros šūkį – „Iki kultūros arčiau nei iki jūros“.