Naujienų srautas

Tavo LRT2017.07.25 12:05

Pasaulio įdomybės: Azerbaidžano vyriausybė žurnalistus apdovanojo butais

255 Azerbaidžano žurnalistai galės persikraustyti į naujus butus, kuriuos šalies vyriausybė jiems padovanojo Spaudos dienos proga. Per naujų gyvenamųjų namų atidarymo ceremoniją kalbėjęs Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas dėkojo žodžio laisvei ir  žurnalistams, kad jie politikų darbe neleidžia praslysti trūkumams.

Nors prezidentas yra sakęs, kad šalyje visiškai užtikrinama žiniasklaidos laisvė, demokratijos stebėsenos organizacija „Freedom House“ Azerbaidžaną yra priskyrusi prie šalių, kuriose žiniasklaida nėra laisva ir iš 180 valstybių pagal žiniasklaidos laisvę skyrė 160 vietą.

***

JAV Federalinis teismas išaiškino, kad, suteikus leidimą nutiesti paskutinę likusią naftotiekio „Dakota Access Pipeline“ atkarpą per Misūrio upę Stovinčios Uolos rezervato teritorijoje, buvo pažeistos Amerikos indėnų genties Stovinti Uola teisės. Teismas reikalauja vertinimo, kad galėtų priimti sprendimą, ar naftotiekio projektas per Stovinčios Uolos žemes turi būti sustabdytas.

Stovinčios Uolos indėnai baiminasi, kad, įvykus naftotiekio avarijai, būtų sunaikinti geriamojo vandens šaltiniai ir ekosistema, o per dabar vykdomus darbus naikinamos jų protėvių kapavietės. Be to, genties atstovai teigia, kad su jais nebuvo tartasi dėl naftotiekio projekto.

Praėjusiais metais Stovinčios Uolos rezervate kelis mėnesius vyko didžiuliai protestai, per kuriuos buvo smurtinių susirėmimų.

***

Italijoje penkiems žmonėms pateikti kaltinimai, tarp kurių – ir kaltinimai dėl netyčinės žmogžudystės dėl praėjusiais metais Amatričėje vykusio drebėjimo pasekmių.

Kaltinimai pateikti dviem buvusiems statybų bendrovės vadovams, buvusiam vieno pastato prižiūrėtojui, inžinieriui ir buvusiam miesto patarėjui dėl griuvusių gyvenamųjų pastatų, kuriuose per pernai rugpjūtį įvykusį drebėjimą žuvo 19 žmonių nuo 12 iki 81 metų. Iš viso per drebėjimą žuvo beveik 300 žmonių, o didžioji dalis Amatričės pastatų buvo sugriauti.

***

Indijos premjeras Narendra Modi ragina šalies valstijų vadovus per oficialius susitikimus vietoj gėlių jam įteikti knygų. Oficialiame pranešime rašoma, kad per N. Modi turą po šalies valstijas per susitikimus gėlės nelaukiamos.

Premjerui galima padovanoti vieną gėlę, o prie jos galima pridėti rankų darbo servetėlę arba knygą. Tai ne pirmas kartas, kai Indijos premjeras vietoje gėlių prašo knygų. Anksčiau jis yra sakęs, kad gėlių puokštės labai laikinos, susitikimui praėjus jos jau gali būti nuvytusios, o knygos tampa namų ir šeimos dalimi.

***

Maišas Mėnulio dulkių Niujorke praėjusią savaitę parduotas beveik už 2 mln. dolerių. Dulkes ir smulkius akmenukus Neilas Armstrongas surinko per pirmąjį išsilaipinimą Mėnulyje.

Liepos 20-ąją „Sotheby`s“ aukcionas surengtas minint 48-ąsias pirmojo išsilaipinimo Mėnulyje metines. Tarp kitų eksponatų buvo N. Armstrongo padaryta nuotrauka, kurioje matyti kitas astronautas Buzzas Aldrinas, stovintis ant Mėnulio paviršiaus, taip pat – skrydžio planas, kuriuo astronautai naudojosi per kelionę atgal į Žemę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą