Tavo LRT

2017.07.20 11:21

Kuršių mariose – tradicinių ir istorinių burlaivių regata

LRT.lt2017.07.20 11:21

Artėjančią savaitę, liepos 26–28 dienomis, Kuršių mariose bus galima stebėti išskirtinį reginį – tarpusavyje besivaržančius tradicinius ir istorinius burlaivius. Tarp dalyvių bus ir  LRT TELEVIZIJOS projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai – vytinė „Vytautas Didysis“ ir sielininkų valtis „Vytis“. 

Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos organizuojama regata „Burpilis“ šiais metais vyks penktąjį kartą.  Regatos išskirtinumas prasideda jau nuo jos pavadinimo, kuris žymį šiandien jau itin retai naudojamą senovinį marių žvejų įnagį, skirtą drėkinti bures ir taip didinti burvalčių greitį.

Kaip teigia „Burpilio“ organizatoriai, Lietuvos istorinės laivininkystės entuziastus jungianti regata ne tik pristato tradicinius šalies marių ir upių laivų tipus, tačiau ir primena apie sportišką senųjų žvejų būdo savybę varžytis tarpusavyje.

Penktojoje regatoje dalyvaus LRT TELEVIZIJOS projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai – vytinė „Vytautas Didysis“ ir sielininkų valtis „Vytis“. Regatos metu Kuršių marias puoš net trys kurėnai – Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Süd-1“, Nidos simboliu vadinamas kurėnas „Kuršis“ bei Šturmų gyvenvietės ambasadorius – „Sturm-1“. Regatoje bures taip pat iškels krovininis marių burlaivis reisinė „Dreverna“, venterinės valtys iš Kintų ir Rusnės, irklinė/burinė žvejų valtis „Akmingė“.

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Liepos 26-osios, trečiadienio, vakarą Nidoje susirinkę „Burpilio“ dalyviai regatos startą skelbs liepos 27-ąją, ketvirtadienį, apie 13 val. Kuršių mariose priešais Nidos uostą.

Pirmasis regatos etapas (distancija tarp ženklų) bus skirtas Neringos garbės piliečiui, menininkui Eduardui Jonušui, atminti. Būtent jis, į pagalbą pasitelkęs bendraminčius, pirmasis ėmėsi atkurti kurėną, vadovaudamasis iš Vokietijos archyvų gautais brėžiniais. Prieš 24 metus atkurtas kurėnas „Kuršis“ iki šių dienų plukdo Neringos gyventojus bei svečius ir yra nuolatinis regatos „Burpilis“ dalyvis.

Pirmajam etapui pasibaigus numatoma etapo nugalėtojų apdovanojimo ceremonija ir E. Jonušo kapo lankymas (pradžia 18 val.)  Antrasis etapas vyks naktį, o jo distanciją padiktuos oro sąlygos (startas 20 val. mariose).

Liepos 28-ąją, penktadienį, Lietuvos medinių burinių laivų flotilė suplauks į Klaipėdą – Jūros šventę, kur dalyvaus Lietuvos jūrų muziejaus renginio „Dangės flotilė“ programoje bei liepos 29-ąją, šeštadienį, plukdins norinčius į ekskursijas Danės upe.  

Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos partneriai organizuojant 2017 m. regatą „Burpilis“ – Lietuvos jūrų muziejus, Neringos savivaldybė, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos rajono kultūros ir turizmo informacijos centras, VšĮ „Klaipėdos šventės“, LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt