Tavo LRT

2017.07.20 15:52

„Xiaomi“ gamintojai per Latviją tikisi patekti ir į kaimyninių šalių rinkas

Latvijoje jau pasirodė pirmieji naujos kartos, itin modernūs išmanieji mobiliojo ryšio telefonai „Xiaomi“, pagaminti Kinijoje. Šio tipo telefonai Kinijoje gaminami jau keletą metų ir jų jau pagaminta apie milijardą, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Latvijos verslo naujienas.

Beje, šiuos telefonus gaminanti kompanija yra penktoji didžiausia mobiliųjų telefonų gamintoja pasaulyje. Dabar įmonė neslepia savo susidomėjimo Latvijos rinka, per kurią tikisi patekti ir į kaimyninių šalių rinkas.

Kuo ypatingi šie Kinijoje gaminami telefonai? Jų kaina nėra maža, bet telefonai gaminami atsižvelgiant į konkrečios šalies ypatybes: dizaino tradiciją, išvaizdą bei daugelį kitų dalykų. Telefonų aparatai pritaikyti konkrečioms amžiaus grupėms.

Šiuos telefonus žada platinti visi Latvijos mobiliojo ryšio operatoriai.

Plečiasi saldumynų gamintoja „Laima“

Visame pasaulyje žinoma ir 150 metų jubiliejų netrukus švęsianti latviškų saldumynų gamintoja AB „Laima“ plečia savo produkcijos gamybą ir netrukus kelsis į naujas, gerokai didesnes patalpas, kurios jau baigiamos projektuoti. Statybos darbai prasidės šį rudenį ir tęsis metus. Naujoji gamykla iškils Adažiuose, netoli sostinės, beveik 7000 kvadratinių metrų plote. Statyba kainuos apie 20 mln. eurų. Beje, įmonė į gamyklos modernizavimą jau yra investavusi keliolika milijonų eurų.

Kaip LRT RADIJUI sakė įmonėje, „Laimos“ produkcija vis labiau populiarėja. Ji eksportuojama beveik į šimtą pasaulio šalių, tad norima plėsti produkcijos asortimentą, pritaikytą konkrečių regionų skonio tradicijoms.

Į naująsias patalpas „Laima“ žada kraustytis kitą rudenį. Senosiose, įsikūrusiose Rygos centro pakraštyje, liks įmonės administracija bei garsusis Šokolado muziejus.

Vis sunkiau nusipirkti kokybiškos jautienos

Pasak Žemdirbystės ministerijos pareigūnų, Latvijoje vis mažiau sunaudojama jautienos, bet tikrai ne dėl to, kad šalies gyventojai jos nebemėgsta arba neįperka. Pasirodo, šalyje vis sunkiau nusipirkti geros kokybės jautienos, nes ji eksportuojama, o Latvijoje lieka pačios prasčiausios kokybės mėsa. Galvijų augintojai neslepia, kad jautieną eksportuoti jiems naudingiau.

Rudens pradžioje esamą padėtį žadama aptarti Žemdirbystės ministerijos ir Galvijų augintojų asociacijos atstovų bendrame pasitarime.

Kaimo turizmui – prastas sezonas

Dar visai neseniai kaimo turizmas buvo vienas didžiausių pajamų šaltinių Latvijoje. Beveik du trečdalius klientų sudarė užsieniečiai, kuriuos į Latvijos kaimą viliojo gamtos grožis bei gana moderni infrastruktūra. Pagal kaimo turizmo paslaugas teikiančių sodybų skaičių Latvija pirmavo regione.

Tačiau šiemet daugelis šio verslo atstovų skundžiasi labai sumažėjusiu klientų skaičiumi. Priežastis – vėsi ir lietinga vasara. Klientų dažniausiai sulaukiama tik savaitgalį – jie atvyksta paminėti kokios nors šventės, o visą savaitę sodybos būna beveik tuščios.

Ypač sunerimę savo verslą tik pradedantys turizmo sodybų savininkai. Daugelis jų paėmę nemažas bankų paskolas, kurias grąžinti tikrai bus nelengva.

Daugėja dirbančių namuose

Vis daugiau Latvijos gyventojų renkasi galimybę dirbti iš namų – jiems patikėtas užduotis atlieka arba telefonu, arba internetu. Šiais metais dirbančiųjų namie skaičius padidėjo maždaug trečdaliu.

Tai – ne tik vyresnio amžiaus asmenys ar neįgalieji, bet ir jaunimas ar mažus vaikus auginančios moterys. Tiesa, jų uždarbis neviršija 500–700 eurų į rankas.