Naujienų srautas

Tavo LRT2017.07.19 12:53

LRT RADIJO kelionė po Lietuvą: Bugiedos kaime belikę 12 gyventojų

Aplink Lietuvą keliaujantys LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė pasiekė piečiausią Lietuvos tašką – Varviškės kaimą, netoliese jo – Bugiedos kaimas, kuriame telikę 12 gyventojų. „Daugiausiai pensininkai, kurie gyvena poromis, jaunų žmonių nebėra“, – faktais iš kelionės aplink Lietuvą dalijasi R. Kupetytė.

LRT RADIJO žurnalistai sako, kad iki piečiausio Lietuvos kaimo – Varviškės, esančio pasienyje su Baltarusija, veda ilgas ir painus kelias tankiais miškais. Nors padėties nustatymo sistema kelią rodo, įvažiavus į girią, jis pasislepia po žolėmis. Kaip pasakoja LRT RADIJO žurnalistai, apie netoliese įsikūrusį Varviškės kaimą bylojo papuošta sankryža su dviem rodyklėmis: Bugiedos ir Varviškė.

„Prie Bugiedos kaimo sutikome du pensininkus, kurie sakė, kad šiame kaime belikę 12 žmonių. Daugiausiai pensininkai, kurie gyvena poromis, jaunų žmonių nebėra, kaip sakė, augina vištas, kiaulių nebegali auginti dėl kiaulių maro“, – pasakoja R. Kupetytė.

Varviškės kaime gyventojų daugiau, nemažai žmonių iš Vilniaus, Kauno ir kitų miestų nusipirkę sodybas, kur atvažiuoja leisti savaitgalius ar vasaras. Vietiniai žmonės – daugiausiai pensininkai. Kaime nėra parduotuvės. Tik du kartus per savaitę atvažiuoja parduotuvė ant ratų.

Jei prireikia daktaro ar greitosios pagalbos paslaugų, taip pat tenka ilgai laukti, kol ši atvažiuos. Kaime tėra vienas ryšį teikiantis operatorius. LRT žurnalistų pastebėjimu, vietovės labai gražios, tačiau problemų yra.

E. Kubilius ir R. Kupetytė taip pat aplankė Druskininkus. Nepaisant to, kad dienos metu buvo matyti pakampiais vaikštanti išgėrinėjanti jaunuolių grupelė, žurnalistai žavėjosi tuo, kaip išpuoselėtas šis miestas, ir pastebėjo, kad šiuo metu jis užpildytas turistų.

Kaip sakė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, pernai mieste per visus metus apsilankė 330 tūkst. turistų. Druskininkų tikslas per ateinančius metus šį skaičių išlaikyti. R. Palionio teigimu, dominuoja rusai, lenkai, taip pat baltarusiai, latviai, vokiečiai, estai – vyksta kaimyninis turizmas.

Liepos 19-osios vakarą žurnalistai planuoja vykti ir pasidalinti įspūdžiais iš lietuviškosios Venecijos – Mingės kaimo.

Daugiau kelionės akimirkų – galerijoje.

LRT RADIJO žurnalistų E. Kubiliaus ir R. Kupetytės kelionę galite sekti LRT.lt portale.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą