Tavo LRT

2017.07.17 17:11

LRT RADIJO kelionė: netikėčiausi pasakojimai – tiesiogiai išmaniuoju telefonu

Į valstybės šimtmečiui skirtą kelionę aplink Lietuvą besileidžiantys LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė sako, kad kai kurie pasakojimai – suplanuoti iš anksto, tačiau kelionėje lauks ir netikėtumų. „Liepos 17-ąją 11 val. turime būti Medininkų pasienio užkardoje, kur mums parodys, kaip kruopščiai saugoma Europos Sąjungos siena, po to dar vienas interviu, o kas įvyks tarp šių interviu, niekas nežino ir, pavyzdžiui, rytoj mes dar nė neturime, kur nakvoti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja E. Kubilius.

Pirmadienį kelionę aplink Lietuvą LRT RADIJO žurnalistai pradės nuo Vilniaus, keliaus iki Medininkų ir pasieks pasienį. E. Kubilius ir R. Kupetytė sako, kad kelionė skirta artėjančiam valstybės šimtmečiui ir tikslas yra apvažiuoti dabartines Lietuvos sienas. Kelionėje planuojama nuvažiuoti apie 1700 km, per dieną –  beveik 160 km. Dar vienas kelionės tikslas – papasakoti apie šalies vietas, apie kurias galbūt nedažnai išgirstame.

„Viena vertus, žiniasklaida dažnai orientuojasi į Vilnių, pavyzdžiui, liūtis Vilniuje tampa pagrindine žiniasklaidos tema, o kai tas pats įvyksta kažkur kitur, tada mes nebematome. Šįkart Vilniaus nebus, tik [šalies] pasienis ir jo vietos“, – sako R. Kupetytė.

Žurnalistai pasakoja, kad projektas pasižymi tuo, jog, galima sakyti, kone visi darbai bus nudirbti naudojantis išmaniuoju telefonu. Prie telefono prijungus radijo mikrofoną planuojamos tiesioginės transliacijos LRT „Facebook“ paskyroje iš netikėčiausių arba suplanuotų šalies vietovių.

„Mes ir fotografuosime, ir filmuosime, ir su „Labas rytas, Lietuva“ bendrausime būtent per telefoną, per „Skype“ programėlę. Patikrinsime, kaip dirba mobiliojo ryšio operatoriai, kokiu ryšiu mus aprūpina“, – su šypsena kalba E. Kubilius.

Taip pat bus išmėgintos LRT galimybės ir technologijos – kelionėje bus naudojama 360 laipsnių kamera. Projekto puslapyje įdėtas žemėlapis, kuriame taip pat atsidurs kalbinamų žmonių istorijos.

„Pirmadienį atsiras pirmoji istorija, kuri susidės iš 10 klausimų apie [kalbinamą] žmogų, pvz., kaip jis atsidūrė toje vietovėje, kada paskutinį kartą sveikinosi su kaimynais, kiek jo pažįstamų yra emigravę ir kokia jo mėgstamiausia lietuviška daina“, – pasakoja R. Kupetytė.

LRT RADIJO žurnalistai pasakoja, kad kai kurias kelionės detales, susitikimus ir interviu suplanavo iš anksto, o dėl kai kurių spręs jau kelyje.

„Liepos 17-ąją 11 val. turime būti Medininkų pasienio užkardoje, kur mums parodys, kaip kruopščiai saugoma Europos Sąjungos siena, po to dar vienas interviu, o kas įvyks tarp šių interviu, niekas nežino ir, pavyzdžiui, rytoj mes dar nė neturime, kur nakvoti. Nežinau, ar spėsime susirasti, gal reikės belstis ir prašyti pas žmones“, – sako E. Kubilius.

Daugiau apie LRT RADIJO kelionę aplink Lietuvą – vaizdo įraše.