Tavo LRT

2017.07.17 09:28

Prasideda LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą

LRT.lt 2017.07.17 09:28

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius pradeda dešimties dienų kelionę aplink Lietuvą, skirtą artėjančiam valstybės šimtmečiui. Pagrindinis išvykos tikslas – pamatyti ir išgirsti Lietuvą tokią, kokia ji yra šiandien.

„Dažnai girdime pasakymą, kad egzistuoja dvi Lietuvos. Atokesnėse vietose gyvenantys žmonės neretai skundžiasi, kad jie esą tiesiog užmiršti, nustumti į paraštę. Todėl labai tikiuosi, kad būtent tokių žmonių keliaudami aplink Lietuvą sutiksime ne vieną ir kad mes jiems padėsime garsiai pasipasakoti, kaip jie gyvena, kuo džiaugiasi ar ko jiems trūksta“, – sako E. Kubilius ir priduria tikintis, kad kelionėje skambės pačios įvairios šiandieninio mūsų gyvenimo gaidos.

Kelionės įspūdžius – kodėl vieni šypsosi, o kiti ne tokie linksmi, kaip vienus ar kitus palietė emigracija, pagaliau, ar lengva susirasti nakvynę pas  nepažįstamus žmones, ir kokį kambarį penktadienio vakarą siūlo „Palangos močiutės“ – žurnalistai kasdien pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidose „Ryto garsai“ ir „60 minučių“.

Tuo metu LRT „Facebook“ paskyroje Rūta ir Edvardas tiesiogiai transliuos iš savojo maršruto. Beje, kelionė aplink Lietuvą iš tikrųjų visas dešimt dienų ir drieksis nenutolstant daugiau nei keliasdešimt kilometrų nuo šalies sienos.

Rūtos ir Edvardo surinktas istorijas bus galima pamatyti interaktyviame, specialiai šiai kelionei sukurtame žemėlapyje adresu /aplinklietuva.  

„Stengsimės išnaudoti visas LRT galimybes. Televizija, radijas, spauda, interneto žiniasklaida ir socialiniai tinklai šiandien vis labiau susipina. Savo kelionę fiksuosime praktiškai tik su mobiliuoju telefonu, prie kurio jungsime įvairiausius priedus: 360 laipsnių kampu filmuojančią kamerą ar televizijos kameros stovą su mobiliojo telefono laikikliu“, – sako LRT žurnalistė Rūta Kupetytė.

LRT RADIJO kelionė aplink Lietuvą vyks liepos 17–26 dienomis.