Tavo LRT

2017.07.14 18:10

LRT žurnalistas E. Kubilius: svarbiausia suprasti, kad gauti pagalbos yra įmanoma

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.14 18:10

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ projektas „Įkvėpk“ keliauja per Lietuvą ir liepos 15-ąją lankysis Jungėnuose. Šio projekto iniciatorius LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja, kaip Lietuvos miesteliuose vyksta susitikimai su žmonėmis, kokiomis jautriomis temomis kalbama ir kokią svarbiausią žinutę nori perduoti šio projekto organizatoriai.

Kaip sako žurnalistas, socialinės problemos Lietuvoje yra milžiniškos. Esame šalis, kuri Europos Sąjungoje pirmauja pagal pajamų nelygybę, viena tarp pirmųjų šalių ES pirmaujanti pagal savižudybių skaičius. Alkoholio vartojimas ir kiti baisūs rodikliai tempia šalį į lyderių pozicijas ten, kur nenorėtume ir neturėtume būti, bet dėl įvairių priežasčių esame. E. Kubilius sako, kad tokia tragiška padėtis paskatino ieškoti konkrečių būdų spręsti problemas.

„Tikslas buvo prisidėti prie šios kompleksinės problemos sprendimo. Važiuoti po mažas bendruomenes, kalbėtis su žmonėmis ir siųsti jiems pagrindinę žinią, kad šalis dar nėra žlugusi, čia įmanoma gauti pagalbos. Mūsų tikslas yra suvirpinti žmonių galvas, kad jie dar kartą pamąstytų: jie gyvena gerai ar blogai. Jeigu pripažįsta, kad gyvena blogai, jie turi suprasti, kad pagalbos gauti yra įmanoma“, – sako žurnalistas.

Vykdami į miestelį projekto „Įkvėpk“ atstovai kartu pasikviečia žinomų žmonių, kurie moderuotų pokalbį su žmonėmis. Diskusijoje dalyvauja ir smurtą patyrusios moterys, kurias šiandien „Įkvėpk“ organizatoriai pristato kaip sėkmės istorijas.

„Moterys kartu su mumis 10 šeštadienių keliauja po Lietuvą ir per savo prizmę pasakoja, kad pagalbos įmanoma sulaukti, skatina kitas moteris, jeigu jos kartais susiduria su problemomis, netylėti“, – kalba E. Kubilius.

Liepos 15-ąją projekto „Įkvėpk“ kūrėjai lankysis jau penktame miestelyje, Jungėnuose. Kitais šeštadieniais aplankys Antazavę Zarasų raj., Joniškį Molėtų raj., Žilpamūšį Pasvalio raj., Usėnus Šilutės raj., finalinis renginys įvyks Gasčiūnuose.

Daugiau apie projektą, o taip pat smurtą patyrusios moters Agnės iš Vilniaus miesto krizių centro istorija ir Kėdainių verslininkės Daivos Gronskienės pasakojimas, kaip reikėtų spręsti šias problemas, – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt