Tavo LRT

2017.07.13 19:41

Penktadienio „Labas rytas, Lietuva“ I. Krupavičius ves nusileidęs iš dangaus

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.07.13 19:41

Sykį šuolį parašiutu jau išbandęs LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Ignas Krupavičius ryžosi pakartoti šią ekstremalią pramogą, tik šįkart – veikiant „Labas rytas, Lietuva“ kameroms. „Nusprendžiau, kad reikia pabandyti pasisveikinti su Lietuva iš dangaus, krentant iš lėktuvo“, – sako žurnalistas, visą šią savaitę vedantis tiesioginio eterio ryto laidą iš Palangos.

– Kam kilo mintis penktadienį ryto naujienų laidą pradėti nuo šuolio parašiutu?

– Kai būni pajūryje, kvėpuoji jodu, vaikštai pušynuose, visokių minčių kyla. Natūraliai, ekspromtu man kilo mintis, kad norisi kažkokio skrydžio ir išsivalymo. Kai būni pajūryje, nesvarbu, Palangoje ar kur kitur, vyksta kažkoks vidinis sielos išsivalymas, pajunti harmoniją. Tad nusprendžiau, kad reikia pabandyti pasisveikinti su Lietuva iš dangaus, krentant iš lėktuvo.

– Tikriausiai būsi pirmasis Lietuvoje televizijos laidų vedėjas, nusileidęs iš dangaus?

– Negaliu pasakyti... (Juokiasi – LRT.lt)

– Trečiadienį tiesioginiame eteryje patyrei traumą važiuodamas vandens motociklu. Ar nebaisu rytoj laidą pradėti iš oro?

– Gyvename ir nežinome, kada bus ta paskutinioji. Man atrodo, tas skrydis parašiutu kaip tik ir įrodo, kad mūsų gyvenimas yra labai trapus, labai neaišku, kiek tau likimo lemta būti šioje žemėje, tai adrenalinas kyla iki aukščiausio lygio. Juolab kai supranti, kad kitas žmogus faktiškai yra atsakingas už tavo gyvybę, jaudulys sukyla dar labiau. Kai šoki su parašiutu, labai išryškėja gyvenimo pajautimas.

– Šuolį parašiutu atliksi jau ne pirmą kartą?

– Tai nebus pirmas mano šuolis. Esu prieš kelerius metus atlikęs tokį tandemo šuolį su laisvu kritimu, tad žinau, ką tai reiškia. Tas jausmas yra šiek tiek nepaaiškinamas. Kai nusileidi, atrodo, kad iš naujo gimsti, pajunti tokius paprastus dalykus – kad gali nusileisti ant žemės ir kvėpuoti. Toks keistas emocinis „persikrovimas“.

Rytoj šoksiu iš 3 km aukščio. Tiesa, esu prieš penkiolika metų šokęs vienas su senoviniu kariniu parašiutu, kai pats iškrenti ir tas parašiutas iš karto išsiskleidžia, bet jis toks nelabai valdomas, jau kur krenti, ten krenti.

Asmeninio archyvo nuotr.

– Rytoj šoksi ne vienas. Kartu šią ekstremalią pramogą išbandys ir laidos žiūrovė, sudalyvavusi konkurse laidos „Facebook“ paskyroje...

– Taip, labai džiugu, kad yra tokių žmonių, kurie irgi jaučia, kad reikia gyventi čia ir dabar. Žinau, kad laidos žiūrovė nėra šokusi parašiutu, nors yra apie tai galvojusi. Jos vyras patiki jos likimą į mano rankas, nors, aišku, aš šoksiu tikrai ne su ja ir, ačiū Dievui, nes ją patikėsime kitam instruktoriui, kuris, net neabejoju, tą rytą bus jos gyvybės nešėjas.

 – Visą savaitę vedi ryto laidą iš Palangos. Iš kur dar šią vasarą bus vedama laida?

– Šį penktadienį bus paskutinė „Labas rytas, Lietuva“ laida iš Palangos, su šia transliacijų savaite buvo atidaryta mūsų gyva vasaros studija. Po dviejų savaičių, Jūros šventės metu, Eglutė (Eglė Daugėlaitė – LRT.lt) sveikinsis iš Klaipėdos, o dar po kelių savaičių, rugpjūtį, mes visi nusikelsime į nuostabiausią Neringos kraštą, Nidą, Juodkrantę, ir iš ten taip pat vesime laidą gyvai. Tad vasara įsibėgėja. Nors pasišnekėjęs su vietiniais palangiškiais ar trečiadienį pabuvęs ligoninėje ant operacinio stalo, kai mane siuvo, išgirdau, kad vasara dar neprasidėjo. Tad manau, kad tai bus graži vasaros pradžia. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.