Tavo LRT

2017.07.11 10:16

„Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai: Lenkijoje žinia apie kelionę paskleista itin plačiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.11 10:16

Iš Lenkijos grįžę „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai teigia, kad jų kelionė Vyslos upe sulaukė didžiulio populiarumo ir kaimyninėje šalyje.

„Tikslas buvo rasti daug Lietuvos Lenkijoje: parodyti bendrą istoriją, rasti sąlyčio taškų, papasakoti Lietuvos istoriją platesniame kontekste. Tai tikrai pavyko. Labai daug informacijos radome apie Lietuvą, lietuvius“, – teigia projekte dalyvavęs žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Anot jo, kelionės metu Lenkijos žiniasklaidoje per dieną pasirodydavo bent keliolika straipsnių apie jų žygį, o pakeliui jų laukdavo kuo šilčiausi sutikimai.

„Varšuvoje pasitiko miesto merė, buvęs prezidentas Bronislawas Komorowskis. Torunėje mūsų laukė teatralizuotas sutikimas – viduryje Vyslos atplaukė laivai, o krante laukė karalius Jogaila su karūna“, – teigia E. Jakilaitis.

Jam antrina ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, kuriam pabuvoti ne tik oficialiuose sutikimuose – jis susitiko ir su Tado Ivanausko anūke.

Kad tai, visą kelionės nuotaiką bei įdomiausias akimirkas pavyks perteikti žiūrovams, patikino projekto režisierius Andrius Lydnugaris.

Anot jo, iš kelionės parsivežta net apie 10 terabaitų medžiagos, tad iki naujojo sezono pradžios laukia milžiniškas darbas ją apdoroti ir parinkti įdomiausius, dėmesio verčiausius kadrus, kurių kelionės metu buvo ne vienas.

„Neįmanoma neimprovizuoti. Tu nuolat būni su dviem žvaigždėmis (S. Paltanavičiumi ir profesoriumi Alfredu Bumblausku – LRT.lt), kurių gali nuolat klausytis“, – pasakoja A. Lydnugaris.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.