Tavo LRT

2017.07.05 18:21

Ketvirtadienį per LRT TELEVIZIJĄ – JAV prezidento D. Trumpo kalba Varšuvoje

LRT.lt 2017.07.05 18:21

Ketvirtadienį, 14 val., LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos JAV prezidento Donaldo Trumpo kalbą Varšuvoje. Planuojama, kad kalbos trukmė bus apie valandą. Pasibaigus kalbai LRT TELEVIZIJOS studijoje žurnalistas Algirdas Acus kalbins Rytų Europos studijų centro direktorių, politologą Liną Kojalą.

Ketvirtadienį JAV prezidentas D. Trumpas dalyvaus 12-os Baltijos, Centrinės Europos ir Balkanų šalių valstybių vadovų susitikime, į kurį vyksta ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.  

Tai bus pirmas D. Trumpo vizitas į Varšuvą ir pirmas susitikimas su „Trijų jūrų“ iniciatyvai priklausančių šalių lyderiais. Vėliau D. Trumpas skris į Hamburgą, kur dalyvaus G-20 forume ir pirmą kartą susitiks su Rusijos prezidentu.

Vizito į Varšuvą išvakarėse Lenkijos valdžia pabrėžė, kad dėl agresyvios Rusijos politikos susirūpinusioms šio regiono šalims labiau rūpi ne D. Trumpo užtikrinimai dėl NATO sutarčių vykdymo, o tai, kad Jungtinės Valstijos pagaliau dislokavo pajėgas Lenkijoje ir ėmėsi realių pratybų, pavyzdžiui, skirtų Suvalkų koridoriui ginti.

Pagrindiniu D. Trumpo vizito Varšuvoje įvykiu turėtų tapti ketvirtadienį po pietų planuojama kalba Krasinskio aikštėje priešais paminklą 1944-ųjų Varšuvos sukilimo dalyviams atminti.