Tavo LRT

2017.07.05 15:49

Kiek laiko prireikė pastatyti „Nacionalinės ekspedicijos“ laivą?

Edvardas Kubilius, Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „LRT RADIJO vasaros kelionės“, LRT.lt2017.07.05 15:49

Įspūdingą vytinės tipo medinį laivą, kuriuo šiuo metu plaukia „Nacionalinė ekspedicija“, pastatęs laivadirbys Simas Knapkis sako, kad šiais laikais gauti užsakymą – retenybė. Dažniausiai tai būna išskirtiniai prašymai ir laivai. Šiuo metu kartu su „Nacionaline ekspedicija“ keliaujantis laivadirbys LRT RADIJO laidai „LRT RADIJO vasaros kelionės“ daugiau papasakojo apie retą amatą.

– Lietuvoje esate vienas iš dviejų sertifikuotų laivadirbių. Kaip jaučiatės?

– Kaip laivadirbys, jaučiuosi gerai. Žinoma, trūksta kolegų, jų tikrai galėtų būti daugiau.

– Papasakokite daugiau apie savo darbą. Kiek laivų gamybos užsakymų gaunate? Ar užsiimate tik laivadirbyste?

– Ne, šiuo metu užsiimu visai kita veikla. Anksčiau užsakymų, be abejo, būdavo. Tačiau, reikia suprasti, kad jau nebe XIX a., tad tai būna tik išskirtiniai užsakymai. Ši mano veikla gali būti tik priedas prie pagrindinio uždarbio.

– Kiek laiko trunka pagaminti vieną laivą?

– Nuo pusės metų iki metų, priklausomai nuo laivo dydžio. Jei laivas septynių metrų, pradedant nuo brėžinių, medienos [džiovinimo], reikia pusės metų. Jei laivas yra dešimties ir daugiau [metrų], reikia metų. Jei laivas dar didesnis, prireikia dar kelių metų.

– Esate „Nacionalinėje ekspedicijoje“, plaukiate jūsų pagamintu mediniu laivu, kuris pavadintas „Vytautas Didysis“. Kiek laiko užtruko atlikti šį darbą?

– Viską apibendrinus, užtrukau apie tris mėnesius.

– Kur vėliau bus naudojamas „Nacionalinės ekspedicijos“ laivas?

– Dažniausiai užsakovas užsako laivą konkrečiam naudojimui. Šis laivas užsakytas šių ir, kaip suprantu, kitų metų „Nacionalinei ekspedicijai“ Dniepro upe. Tai ekspedicinis laivas, kuris jau nebėra mano nuosavybė – tai „Nacionalinės ekspedicijos“ laivas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.