Tavo LRT

2017.07.05 12:14

Meno renginių judėjimas Palangoje praskaidrina lietingas dienas

Nors Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, svečiuojasi lietus, bet vasara dar nesibaigė. Taip pat nesibaigia ir projektas „Palanga: kultūros maratonas Kablys“. Apie tai, kodėl pajūryje nebaisu bet kokiu oru, plačiau pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Kanalo LRT KULTŪRA pristatomas projektas „Palanga: kultūros maratonas Kablys“ žadą visą vasarą Palangos gyventojus ir svečius aprūpinti įvairiausiomis pramogomis.

Kone šimto kultūros renginių kolekcijoje bus kino, įvairiausių muzikos žanrų šokiams ir maloniam klausymui, speciali kulinarinė kultūros baro „Kablys“ programa bei įvairiausios parodos. Pastarųjų jau spėta atidaryti net dvi – tai Godos Lukaitės paroda „Stebėjimai“ ir Algio Kriščiūno darbų kolekcija „POP ART“.

Laikas pajūrio „Kablio“ vasaros rezidencijoje vietoje nestovi, kiekviena nauja savaitė yra kupina originalių ir netikėtų kultūros projektų. Jau liepos 7–8 dienomis vyks vasaros „POP UP“. Kaip teigia organizatoriai – tai stilingiausia mados, interjero ir gyvenimo būdo prekės ženklus subursianti iniciatyva Palangoje.

„POP UP.lt“ galima vadinti judėjimu, kuris nuolat organizuoja renginius jau nuo 2015 metų ir vis plečiasi. Vasariškame projekte lankytojus ketinama supažindinti su naujausiomis stilingo, atostogų ritmu dvelkiančio, gyvenimo tendencijomis. Neatsitiktinai pasirinkta vasaros koncepcija šį kartą – nukreipta į atostogas, lengvus ir nevaržančius daiktus. Renginyje pristatoma per 50 skirtingų mados ir gyvenimo būdo prekės ženklų.

Kaip teigia „POP UP.lt“ organizatorė Ieva Marija Andrulytė, šis projektas skirtas per madą pažvelgti į visas meno plotmes.

„Dažnai mūsų projektuose dalyvauja menininkai su savo kurtais audiniais, lietuvių kosmetikos kūrėjai ir lietuvių mados dizaineriai, kūrėjai, pristatantys įvairius interjero objektus ir daiktus. Pas mus išvysite visko po truputį“, – pasakojo „POP UP.lt“ organizatorė.

Lietuvos pajūryje jau ne pirmus metus skamba džiazas. Koncertuoja Klaipėdos džiazo orkestras, kuris visą vasarą kultūros „Kablyje“ klausytojams dovanos muzikos vakarus. Orkestro nariai pristatys solinius projektus. Vasaros džiazo ciklą liepos 5 dieną pradeda ska muzikos banga –  projekto „Klaipėda SKA Foundation“ koncertu. Klaipėdos džiazo orkestro atlikėjų pagrindu suburtas projektas skirtas ska ir regio muzikai.

Tokio stiliaus muzika leidžia lengvai atsiskleisti improvizacijoms. Klaipėdos džiazo orkestro vadovo Kęstučio Sovos pasakojimu, ska stilius yra primityvus, jo melodijos paprastos, malonios ausiai, bet kartu tai ir labai gera dirva atsiskleisti solistams, instrumentalistams.

„Labai smagu groti šią muzika taip pat ir eksperimentuoti, improvizuoti per koncertą“, – kalba K. Sova.

Improvizacijų ir eksperimentų Palangoje tikrai netrūksta. Džiazas, šokių muzika ir skanus maistas projekte „Palanga: kultūros maratonas Kablys” svečių laukia kiekvieną dieną, bet kokiu oru.

Plačiau apie projektą „Palanga: kultūros maratonas Kablys” – vaizdo įraše.