Tavo LRT

2017.07.10 09:53

Klausiate – atsakome. Kodėl statomi vedžioti šunis draudžiantys ženklai?

LRT.lt 2017.07.10 09:53

Ženklą, draudžiantį vesti, neštis ar kitaip su savimi turėti gyvūną, pasistatyti gali bet kuris teisėtas teritorijos savininkas ir jo privalu laikytis. Taip sako Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus Administracinių bylų nagrinėjimo poskyrio vedėja Vaida Misiūnienė.

Portalo LRT.lt skaitytojas iš Vilniaus aptiko ženklą, kuris sukėlė jam klausimų. „Vedžiodamas šunį netoli namų, pievelėje pastebėjau ženklą „Šunis vedžioti draudžiama“.

Anksčiau jo čia nebuvo. Kam jis pastatytas? Ką tai reiškia? Kas bus, jei vedžiosiu šunį? Juk susirinkti ekskrementus privalu ir taip, tad kodėl ten vedžioti šuns negalima?“ – teiraujasi skaitytojas. 

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus Administracinių bylų nagrinėjimo poskyrio vedėja V. Misiūnienė portalui LRT.lt sako, kad dar 2013 m. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba patvirtinto Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašą, kuriame sakoma, kad asmenims draudžiama „vesti, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, ir šunis vedlius“. 

„Toks reglamentavimas leidžia įrengti ženklus, draudžiančius vedžioti gyvūnus“, – pažymi pašnekovė. 

Tame pačiame punkte nustatyta, kad draudžiamasis ženklas turi būti ne mažesnio kaip 8 cm pločio ar skersmens ir pakabintas matomoje vietoje prie įėjimo į tokias teritorijas, patalpas ar vietas. 

V. Misiūnienės teigimu, galiojantys teisės aktai nenumato aiškios tvarkos, atvejų ar sąlygų, kada ir kas turi teisę įrengti ženklus, draudžiančius kokioje nors teritorijoje vedžioti gyvūnus. Vadinasi, tokį ženklą gali pasistatyti vis norintieji, tačiau jie privalo būti teisėtais tos teritorijos savininkais. 

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė primena, kad pagal šiuo metu galiojančios taisykles, gyvūnų laikytojai privalo vesdami, vedžiodami, važnyčiodami arba būdami su gyvūnais viešojoje vietoje, kitam asmeniui priklausančioje žemės valdoje, turėti reikiamas priemones (maišelius, semtuvus ar kitas tinkamas priemones) ekskrementams surinkti.

BNS nuotr. 

Be to, gyvūnus draudžiama maudyti, prausti fontanuose ar šaltiniuose, tačiau nustatytu maudymosi sezono metu tai leidžiama viešuosiuose uždaruose vandens telkiniuose ir prie Neries upės esančiuose I-ajame Valakupių, II-ajame Valakupių ir Žirmūnų paplūdimiuose.

„Draudžiama laikyti gyvūnus ant daugiabučių namų stogų, atviruose balkonuose, rūsiuose ir kitose bendrojo naudojimo (ar pagalbinėse) patalpose, sudaryti sąlygas gyvūnams patekti į nurodytas vietas ar patalpas“, – pažymi V. Misiūnienė.