Tavo LRT

2017.07.04 11:11

Gamtininkas S. Paltanavičius aplankys T. Ivanausko anūkę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.04 11:11

„Nacionalinės ekspedicijos“ komanda šį rytą pabudo netoli Graudenco miesto, toliau suplanuota aplankyti Kvidzyną ir Marienburgo miestą. „Gamtininkas Selemonas Paltanavičius keliaus atskiru maršrutu. Jis aplankys Tado Ivanausko anūkę, gyvenančią gana atokiai nuo Vyslos“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja profesorius Alfredas Bumblauskas.

Antradienio ryte „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai pabudo prie Graudenco miesto. Pirmadienį komanda išvydo Vyslos intaką Osą, kurį savo derybose mini Vytautas, laikydamas, kad tai yra jo tėvų žemė. Vėlyvą vakarą specialiai „Nacionalinės ekspedicijos“ delegacijai vokiečių ordino buvusioje pilyje, Mevėje, buvo parodytas riterių turnyras. Istorikas A. Bumblauskas jį vadina išskirtiniu reginiu, tačiau – pavojingu atlikti.

„Pirmiausia gebėjimus parodė riterių vėliavnešiai. Vėliau 5 kartus su lansomis, sunkiosiomis ietimis, kovėsi riteriai. Tai – ne žaidimas, kartais nuo tokių žūstama. Prieš 2 metus žuvo vienas tokių turnyrų dalyvių“, – pasakojo prof. A. Bumblauskas.

Antradienį „Nacionalinė ekspedicija“ yra suplanavusi plaukti į Kvidzyną arba buvusį Marienverderį ir į Marienburgo miestą, vadinamą kryžiuočių ordino sostine.

Savo ruožtu gamtininkas S. Paltanavičius keliaus šiek tiek atskiru maršrutu. Jis aplankys T. Ivanausko anūkę, gyvenančią gana atokiai nuo Vyslos.

Profesorius A. Bumblauskas sako, kad intensyvia ir įdomia dienotvarke gyvenantys „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai nusiteikę gerai, tik kartais, dėl miego trūkumo, justi sveikas nuovargis.

Daugiau apie „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionę – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.